Hrajeme si/ Pět tipů na podzimní hraní

Je tady podzim a s ním příchází i krátké dny, chladné počasí, déšť a často i nachlazení. Proto jsem se rozhodla ukázat, s čím si hrajeme s panem Dítětem 🙂 Vaše tipy a doporučení uvítám v komentářích.

 1. Memo mini pexeso – Dino

  Pexeso je taková klasika. Pan Dítě má 2,5 a princip pexesa už (občas) chápe. Počet dvojic jsme omezili, hrajeme třeba se 4 páry.  Kartičky s krtkem jsou vhodné pro menší děti, jsou z pevného kartonu, takže se s nimi lépe manipuluje. Tyto jsme koupili tuším v prodejne UniHobby asi za 39Kč, u výrobce je najdete zde. Další možností pro menší děti je vytisknout a zalaminovat vlastní obrázky, případně zalaminovat klasické papírové pexeso.

  memominipexeso

 2. Učíme se číslice – Artyk

  Sada dvoudílných puzzle, které vašim dětem pomohou naučit se počítat. Na jedné kartičce je vyobrazen daný počet zvířátek. Děti dohledávají kartičku s číslem, vyjadřujícím právě tento počet zvířátek. Menším dětem necháte pouze počet dvojic, které zvládnout spočítat. Nápovědou je zvířátko na dílku s číslicí. Tuto hru najdete ve více variantách od vícero výrobců, stačí náš chytrý vyhledávač 🙂 Cena se pohybuje kolem 100Kč

  Puzzle výukové učíme se číslice

 3. Hra Malá velká myška – Granna

  Hra na bázi pexesa, avšak principem hry je děti naučit rozpoznávat protiklady. Hra Malá velká myška je doporučována Asociací klinických logopedů ČR. Rozšiřuje dětem slovní zásobu, postřeh, paměť a představivost. U hry jsou dvě varianty, je určena pro děti od 3 do 7 let, my s Hugem jsme stále ve fázi prohlížení obrázků a hledání protikladů, ale i tak ho to baví. Kartičky jsou pevné a obrázky moc krásné. Moc ji doporučuji. A kdo budete mít zájem o tuto hru, určitě koukněte na bazárky, stojí tam kolem 60Kč.

  Malá velká myška Granna Hra

  malavelkamyska2

 4. Magnetická skládačka – Tchibo

  Nevěděla jsem, jestli vám tuto hru přidávat do článku, jelikož přesně tato již není v prodeji a velmi těžko se shání. Je z Tchiba a je opravdu povedená. Cestovní plechová krabička s vyobrazením silnic, cest či moře a uvnitř předloha a dílky ke složení dopravních prostředků. Huga tato hra moc baví. A proč vám ji sem dávám, když se nedá koupit? Podobných magnetických her je také vícero, a když budete chtít prcky zabavit, určitě najdete hru na stejném principu. Mně se líbí třeba tahle nebo tato.

  Magnetická hra Tchibo skládačka dopravní prostředky

 5. Příšerky ze skříně – Granna

  Hra Příšerky ze skříně je určená pro děti od 3 do 8 let. Cílem je zahnat příšerky do skříně pomocí hraček, kterých se bojí. Přitom každá příšerka se bojí jiné hračky. Hra je pro 1-6 hráčů a je kooperativní. Děti tedy zahání příšerky do skříně společně. Pokud příšerky obsadí všechny 4 místa kolem postele, děti prohrávají a vyhrávají příšerky. Pravidla hry lze upravovat dle věku dětí Nebojte se, že by to menší děti nezvládly, hraní vám zabere asi deset minut. Děti si při ní procvičují paměť, pozornost a postřeh. Krabice je rovnou uzpůsobena do tvaru skříně, kam se příšerky schovávají a není veliká, tudíž je ideální i pro cestování. Grafika je povedená. Jediné mínus pro tříleté děti jsou tenké papírové kartičky a skládačka skříně, trošku se bojím životnosti 🙂 Na internetu se ceny pohybují kolem 300Kč, já si pamatuji, že jsme ji koupili ve výprodeji (asi Tesco) cca za polovinu.

  Hra příšerky ze skříně Granna

  priserkyzeskrine2

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *