Hrajeme si/ Pět tipů na podzimní hraní

hra skladacka magneticka tchibo dopravni prostredky

Je tady podzim a s ním příchází i krátké dny, chladné počasí, déšť a často i nachlazení. Proto jsem se rozhodla ukázat, s čím si hrajeme s panem Dítětem 🙂 Vaše tipy a doporučení uvítám v komentářích.

 1. Memo mini pexeso – Dino

  Pexeso je taková klasika. Pan Dítě má 2,5 a princip pexesa už (občas) chápe. Počet dvojic jsme omezili, hrajeme třeba se 4 páry.  Kartičky s krtkem jsou vhodné pro menší děti, jsou z pevného kartonu, takže se s nimi lépe manipuluje. Tyto jsme koupili tuším v prodejne UniHobby asi za 39Kč, u výrobce je najdete zde. Další možností pro menší děti je vytisknout a zalaminovat vlastní obrázky, případně zalaminovat klasické papírové pexeso.

  memominipexeso

 2. Učíme se číslice – Artyk

  Sada dvoudílných puzzle, které vašim dětem pomohou naučit se počítat. Na jedné kartičce je vyobrazen daný počet zvířátek. Děti dohledávají kartičku s číslem, vyjadřujícím právě tento počet zvířátek. Menším dětem necháte pouze počet dvojic, které zvládnout spočítat. Nápovědou je zvířátko na dílku s číslicí. Tuto hru najdete ve více variantách od vícero výrobců, stačí náš chytrý vyhledávač 🙂 Cena se pohybuje kolem 100Kč

  Puzzle výukové učíme se číslice

 3. Hra Malá velká myška – Granna

  Hra na bázi pexesa, avšak principem hry je děti naučit rozpoznávat protiklady. Hra Malá velká myška je doporučována Asociací klinických logopedů ČR. Rozšiřuje dětem slovní zásobu, postřeh, paměť a představivost. U hry jsou dvě varianty, je určena pro děti od 3 do 7 let, my s Hugem jsme stále ve fázi prohlížení obrázků a hledání protikladů, ale i tak ho to baví. Kartičky jsou pevné a obrázky moc krásné. Moc ji doporučuji. A kdo budete mít zájem o tuto hru, určitě koukněte na bazárky, stojí tam kolem 60Kč.

  Malá velká myška Granna Hra

  malavelkamyska2

 4. Magnetická skládačka – Tchibo

  Nevěděla jsem, jestli vám tuto hru přidávat do článku, jelikož přesně tato již není v prodeji a velmi těžko se shání. Je z Tchiba a je opravdu povedená. Cestovní plechová krabička s vyobrazením silnic, cest či moře a uvnitř předloha a dílky ke složení dopravních prostředků. Huga tato hra moc baví. A proč vám ji sem dávám, když se nedá koupit? Podobných magnetických her je také vícero, a když budete chtít prcky zabavit, určitě najdete hru na stejném principu. Mně se líbí třeba tahle nebo tato.

  Magnetická hra Tchibo skládačka dopravní prostředky

 5. Příšerky ze skříně – Granna

  Hra Příšerky ze skříně je určená pro děti od 3 do 8 let. Cílem je zahnat příšerky do skříně pomocí hraček, kterých se bojí. Přitom každá příšerka se bojí jiné hračky. Hra je pro 1-6 hráčů a je kooperativní. Děti tedy zahání příšerky do skříně společně. Pokud příšerky obsadí všechny 4 místa kolem postele, děti prohrávají a vyhrávají příšerky. Pravidla hry lze upravovat dle věku dětí Nebojte se, že by to menší děti nezvládly, hraní vám zabere asi deset minut. Děti si při ní procvičují paměť, pozornost a postřeh. Krabice je rovnou uzpůsobena do tvaru skříně, kam se příšerky schovávají a není veliká, tudíž je ideální i pro cestování. Grafika je povedená. Jediné mínus pro tříleté děti jsou tenké papírové kartičky a skládačka skříně, trošku se bojím životnosti 🙂 Na internetu se ceny pohybují kolem 300Kč, já si pamatuji, že jsme ji koupili ve výprodeji (asi Tesco) cca za polovinu.

  Hra příšerky ze skříně Granna

  priserkyzeskrine2

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *