IMG_7497

Čteme si/ Tanec sněhové vločky

Lehce se nám ochladilo, jarní prázdniny se blíží, a tak jsem se rozhodla ukázat vám jednu tématickou zimní knížku plnou fantazie z nakladatelství Pierot – Tanec sněhové vločky.

Autorem této knihy je ukrajinský spisovatel Oleg Chaklun.  Tak jako, jsou jeho knihy zastoupené světem fantazie, tak ani sám autor vlastně není známý. Jméno je jeho pseudonym, nikde nezveřejňuje své fotografie a nevystupuje na veřejnosti. Jediné, co jsem se dočetla, že dříve hodně cestoval a po narození dětí se rozhodl tvořit něco krásného pro právě pro děti. Ilustrátorka knihy je Julia Pilipchatina a musím uznat, že jejich spolupráce je povedená. Jak uvidíte z fotek, v ilustracích převažuje modrá barva, která perfektně vystihuje náladu v knize.  Musím uznat, že ilustrace se povedly. Působí na mě uklidňujícím dojmem, jsou jednoduché a vkusné.

Knížka má asi 40 stran, je dvojjazyčná, ale textu v ní moc není. Každopádně nápad je pěkně zpracovaný a tak mně osobně v knize nic nechybí.

Knížka Tanec sněhové vločky je o chlapci (konečně nějaký chlapec!), který pozoruje sněhové vločky. Je jimi fascinován. Pokaždé, když se snaží nějakou vločku prohlédnout, tak se rozpustí. Jedna vločka mu v dlani ale neroztaje. Snaží se ji prozkoumat, ale je moc malá. A tak si vzpomene na mikroskop, který dostal od rodičů a vezme ji domů…

Následuje fantazijní a filozofický rozhovor mezi chlapcem a vločkou a chlapci se otevírá jiný svět. Konec je lehce otevřený a ponechává prostor pro imaginaci.

Na konci knihy jsou pro malé čtenáře připraveny úkoly – dokreslit a nakreslit vločky nebo hledání rozdílů. S menšími dětmi skončíte někdy u přečtení knihy. Ale tak jako jsem psala o knize Malá bojovnice, tak i tady máte možnost rozvíjet fantazii dětí.

Co si myslíš, že by vločka řekla tobě?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *