logo2

BABY: Tipy na venkovní aktivity s dětmi – Díl 1.

Na Instagramu jste mohli vidět jednu vlaštovku – tip na aktivitu, kterou připravila moje kamarádka k oslavě Dne dětí. Venku už bývá horko a vím, že rodiče si často neví s dětmi rady. Tak vám přináším několik aktivit, které děti na chvíli venku zabaví – máme to ověřeno. Na některé aktivity budete potřebovat pár šikovných ručiček, na některé nepotřebujete žádné zvláštní pomůcky.

Tyto aktivity zvládají děti už od dvou let a horní hranice není omezena, některé aktivity můžete s dětmi obměnit, ztížit či přizpůsobit jejich věku 🙂

1) Nakrm prase

Házení. A co je na tom, že? Hod míčem má vliv na obratnost, zručnost dítěte, učí prostorovou orientaci, odhad pohybu a vzdálenosti, při hodu se rozvíjí jemná motorika.

Kamarádka s manželem vytvořili otvor do OSB desky, desku drží z druhé strany prkno. Já na ni podle vzoru (tuším z Pinterestu) namalovala obrázek prasete. Otvor můžete nechat otevřený nebo sponkovačkou zezadu upevněte síťovku.

praselogo

2) Žábo skoč

Tahle hra měla být podobná nápadům z pinterestu, kdy se kladívkem děti snaží vysřelit žábu do předem vyznačeného místa nebo krabičky. Nicméně jsme při zkouškách zjistili, že žáby si skáčou kam chtějí a rozhodly jsme se to tak nechat. Děti to bavilo i tak. Pokud máte doma někoho šikovného, rozhodně si tuto hru zkuste vyrobit, uvidíte, jak dlouho děti zabaví.

logo2

3) Hledání v písku

Do IKEA krabice za 29Kč (můžete zkusit i větší či menší) jsem nasypala písek zhruba do poloviny. Doma jsem nasbírala různé malé figurky ze sladkostí a vyfotila je – každé zvlášť. Poté jsem obrázky vytiskla (takovou koláž vyrobíte například v online editoru picmonkey.com) a zalaminovala. Figurky jsem zahrabala do písku a děti měly za úkol všechny předměty najít. Nalezené figurky skládaly na předtištěné obrázky a tak si mohly kontrolovat, které předměty jim ještě chybí. Kdo nemá doma písek nebo by chtěl tuto aktivitu zkusit i doma, tak se dá písek nahradit například kávovými zrny, které nevyjdou nijak draze.

logo3

4) Kreslení vodou

Někdo si řekne, že je to samozřejmost, taková jednoduchá aktivita, ale divili byste se kolik rodičů něco podobného ani nenapadne. Na dvoře často kreslíme křídami, to je jedna z velmi jednoduchých variant, jak se s dětmi zabavit. My zrovna neměli křídy, a tak jsem napustila vodu do nádoby (kyblík, miska) a dala jsem Hugovi štětec do ruky. Natíral a kreslil s obrovským nadšením a velmi velmi dlouho. Navíc jestli vaše děti zbožňují vodu jako to naše, tak máte o zábavu postaráno. A ještě o jeden tip se podělím – voda a rozprašovač na květiny rovná se půl dne radosti na obou stranách.

IMG_2286

5) Písmenka

Tato aktivita se nám s Hugem podařila až po dlouhé době. Snažila jsem se ho vždy nalákat na kamínky, které končily v tatře nebo bagru a odjely někam do nedohledna. Ale poté jsme psali křídou písmenka, která zná a já naznačila, že bychom na ně mohli spolu vyskládat kamínky. První dva, tři kamínky jsem umístila a zbytek už zvládl Hugo sám.

IMG_2277

 

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *