vcelar josifek recenze

Čteme si/ Včelař Josífek

Včelař Josífek je knížka, kterou jsme si s Hugem moc oblíbili. Tento milý příběh u nás nemohl chybět, protože Pantáta má včely pod kopcem a Hugo mu chodí pomáhat. A u vás by neměl chybět taky, takže to berte jako tip pod stromeček.

Asi mám problém, protože u každé knížky mám sto chutí napsat, že je to milá knížka s krásnými ilustracemi. Ale takhle opravdu je milá a ilustrace jsou opravdu kouzelné.

Příběh je o osamělém Josífkovi. Je sám, bez přátel, vše kolem je smutné. Jednoho dne se však Josífkovi objeví na šňůře od prádla roj včel. Josífek nelení a začne zjišťovat. Začne si číst o včelách, postaví úl, opatří si ochranný oblek a o včely se začne starat. Starat se o někoho není jen tak. Ale Josífek se tomu naučí.

Stromy okolo začnou kvést a přinášet své ovoce. Do krásného okolí se přistěhují noví sousedé, kteří se s Josífkem spřátelí a ten už není sám. Má včely. A nové přátele.

Na konci knihy najdete odpovědi na některé zvídavé otázky. Je to takový základní slovníček pojmů. Například o tom, co je to medomet nebo co je to dýmák. 

Knihu vydalo nakladatelství Labyrint a ilustrovala ji šikovná . Nese v sobě nese hned několik poselství. Je o přátelství, o včelaření, o tom, že starat se o někoho nebo o něco může přinášet radost, o tom, jak jsou včely pro nás i v přírodě důležité…

 

 

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *