logico picollo primo recenze

Rozvíjíme se / Logico Primo, Logico Picollo

Pojďme se dnes podívat na pěkně vymyšlený učební systém nazvaný Logico. 

Oficiálně je logico učební systém pro děti od tří letpo první stupeň základní školy. Já se s ním setkala poprvé asi v mateřských školách, kam se jezdím v rámci práce dívat a natolik se mi zalíbil, že jsem ho pořídila i domů. A to hned z několika důvodů:

  1. Hugo je často nemocný, nemůže se celé dny dívat na pohádky a hrát si jen s legem, potřebuji mu nabídnout širší spektrum rozvíjejících aktivit.
  2. Nečekám, že paní učitelka ve školce zvládne moje dítě naučit všechno a připravit ho do školy (často tam paní učitelky mají kolem dvaceti dětí a jsou rády, když si k předškolákům sednou na chvíli s povinným listem na grafomotoriku nebo počítání) a vy byste na to také spoléhat neměli.
  3. Hledala jsem aktivitu místo tabletu do auta. Tablet zatím nemáme a ani ho v nejbližší době neplánujeme. V době nemoci nám bohatě stačí televize. Hugo si často bere do auta Albi tužku, se kterou pracuje a má v ní nahrané i audiopohádky. Ale přeci jen při delších cestách jsem chtěla zkusit i něco jiného.

Tak a teď k samotnému konceptu Logico. Jedná se o tabulku z pevného plastu, která je opravdu odolná, na spodní straně jsou gumové body, díky které tabulka drží na svém místě, například pokud s ní pracujete na stole.

K tabulce dokupujete různé sady karet – každá sada obsahuje 16 karet, které jsou očíslovány podle obtížnosti. U každé sady najdete napsané, co rozvíjí a od kolika let jsou karty vhodné. Po otevření najdete typy úkolů na jednotlivých kartách – např. karta č. 4 – Počítání do šesti. Karty jsou z pevnějšího papíru, my kupovali karty již bazarové a pouze některé z nich mají slabší rožky, jinak všechny jsou v super stavu. Někteří rodiče si karty pro jistotu ještě laminují.

logico primo picollo karty

Logico Primo

Pro menší děti právě od tří let je vhodné pořídit tabulku Logico Primo, tu máme i my. Má menší počet barevných knoflíků  (6) než varianta pro starší děti. S Hugem jsem zkoušela tuto tabulku a chvíli mu trvalo, než přišel na princip úkolů, ale nyní má úkoly vyřešené rychle, sám si je kontroluje a výhodou je, že si sám může chybu opravit. Práce s chybou je tady důležitá – já mu neříkám, že tam má něco špatně, nechám ho, aby si to kontroloval sám.

logico primo recenze

Logico Piccolo

Logico Piccolo obsahuje více knoflíků, přesně 10. Jsou menší, tříletým dětem se s nimi hůře manipuluje a malé děti také mohou mít problém s vyhledáváním v takovém množství úkolů. Předškolní děti již ale některé úkoly zvládají. Procvičují koordinaci oko-ruka, prostorovou orientaci či sluchové vnímání. Jednu z výhod Piccola vidím v tom, že je vhodná i pro děti, které chodí na základní školy. Mohou si tak příjemnou a hravou formou procvičit matematiku, český jazyk, prvouku, ale i angličtinu a čtení s porozuměním.

logico primo picollo recenze

Práce rozvíjí jemnou motoriku, zrakové a prostorové vnímání (poznávání tvarů, stínů), logické uvažování (pokračování řady), rozvíjí i schopnost koncentrace a pozornosti. Já sama Logico doporučuji kudy chodím a tak budu ráda, pokud mi napíšete, zda jej znáte, máte s ním zkušenosti a zda vás tento systém zaujal, případně jaké karty pro jak staré děti můžete doporučit. Navíc Vám sem sdílím odkaz na FB skupinu, kde najdete občas výhodné nabídky tabulek i karet.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *