Zajímavosti na internetu

Celý den prauji na počítači a ve volných chvílích, které nemám, brouzdám na internetu. Občas jsou stránky, o které bych se ráda podělila i se světem, takže teď vám v prvním článku představím pár webů, na které stojí za to se podívat.

1) Úprava fotek – Picmonkey

Tento web je jeden z nejlepších, jaké jsem pro rychlou úpravu fotek viděla a mohla vyzkoušet. Kromě základních úprav fotek nabízí zdarma i například jednoduchou retuš či vybělení zubů.

Mojí nejoblíbenější funkcí je však tvorba koláží, která je intuitivní a jednoduchá. Jednoduché úkony jsou zdarma a bohatě si s nimi vystačím i já. Na pokročilejší úpravy však používám profesionální editor fotografií.

2) Pečení – Bake at 350

Tyto stránky patří mezi mé nejnovější, takže doufám, že nejsem sto let za opicemi. To k předchozímu odkazu sedí 🙂

Pečení, zdobení cukroví a blogování patří mezi nejoblíbenější aktivity Bridget. Při pohledu na krásné sladkosti se mi sbíhají sliny a říkám si, že se mi nikdy nepodaří upéct něco podobného. Avšak Bridget se na svůj web snaží dávat jednodušší recepty, které si doma může udělat každý…

A název webu je super!

3) Móda – Fashionising.com

Na tomto webu sleduju aktuální módní trendy. Jsou zde informace o trendech na nadcházející sezonu týkající se módy, barev i účesů.

4) Focení – Aaron shop na Youtube

Jelikož nám Ježíšek přinesl nový objektiv (Canon EF 50mm f/1,8) a já bych chtěla umět fotit, rozhodla jsem se přestávky v práci využít poslechem na YouTube. A našla jsem vhodné tutorialy i pro začátečníky. Konečně jsem se dozvěděla něco o histogramu a o vyvážení bílé. Lektorem je Ondřej Neff (pisatel science-fiction, novinář, vydavatel webu DigiNeff), ,kterého jsem si ihned oblíbila. Jeho videa jsou názorná, srozumitelná a navíc na mne tento člověk působí velice příjemně a mile.

5) Lifestyle – Blog – Anna Saccone

Jedna z prvních blogerek, kterou jsem začala sledovat. Původně jsem tedy sledovala její kanál na YouTube plný make-up tutorialů, ale ty mě přestaly bavit a já si oblíbila i Anny blog. Tehdy měla jednoho pejska a bydlela v bytě. Poté se přestěhovali do domku, k pejskům přibyli další. Anně přibyl na prstu snubní prsten a následně porodila sladké bejbátko. V tu chvíli se obsah jejího blogu změnil, jelikož outfity se staly docela nudnými. Prostě anglické, řekla bych. Teď čeká již druhé miminko a já na její web jednou za čas zavítám. Asi proto, že taky přemýšlím o nějakém malém stvoření a tak mě tato oblast začíná zajímat.