ZAJÍMAVOSTI/ Krásnou neděli

7 tipů, odkazů a sdělení pro vás! DUž dva dny jsem bez hlasu, takže mi nezbývá nic jiného než psát:) Já vám sdělím, že toho mám pro vás tolik nachystaného, že nevím, co dřív. Každopádně jsem si řekla, že je čas podělit se o nějaké novinky.

Dočetla jsem knihu Elsyino tajemství . Po Andělíčkářce je to má druhá kniha této autorky. Knížku jsem četla docela dlouho, nějakou dobu jsem se nemohla začíst. Po knihách od Lars Kepler čekám v detektivkách napětí, tato detektivka je ale psána trošku jinak. Byla jsem překvapena prolínáním dějových linií i závěrem. Není to pro mě úplná topka, dala bych 3 body z 5. K přečtení ji ale rozhodně můžu doporučit 🙂

Je to už delší doba, ale shlédli jsme film s názvem Summerhill – Demokratická škola. V době, kdy se ve všech pádech skloňuje svobodná výchova, nevýchova a montessori, je tady film z roku 2008. Film o svobodné demokratické škole natočený podle skutečných událostí. Zakladatel (A. S. Neil) kladl důraz na žákovskou samosprávu – děti rozhodovaly samy o tom, co se děje ve škole, rozhodovaly samy, co a kdy se budou učit. Největším trestem pro tyto děti bylo, když byly ze školy vyloučeny. Jak tato škola s netradičním přístupem bojovala s úřady? Jak se tato důvěra v děti projeví ve fungování školy? Rozhodně mrkněte, zajímal by mě váš názor.

Forbes zveřejnil top 10 influencerů za rok 2017(chcete-li tak ovlivňovatelů) z rodičovské kategorie. Sledujete už někoho z nich?

S mojí bývalou kolegyní a současnou kamarádkou jsme v minulosti každý týden sledovaly dojemná videa ze zásnub či svateb. Tak dnes (i pro tebe Kamilko) tady mám i já jedno krásné české…

Dostali jsme Chytré vějíře od Albi – moc se mi líbí celá koncepce Kvído. Určitě se o něm zmíním na blogu, ale odkaz dávám i sem, abyste o tento tip nepřišli 🙂

Na jednom pracovním semináři jsme si zkoušeli aktivitiu téměř totožnou s tímto kvízem,  můžete ji vyzkoušet i se známými na chatě nebo s většími dětmi.

A ještě poslední tip – volby jsou již za námi, ale pokud chcete být v obraze i nadále a zajímáte se o aktuální dění, sledujte publicistický videokanál DVTV.

 

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *