Třetí trimestr – 37.tt

Neustálé nachlazení mě obzvláště v těhotenství vyčerpává. Tak ráda bych si to tady pro toho mrňouska připravila, ale nemám sílu ani vstát. Když se mi na chvíli uleví, utíkám něco uklidit a večer je mi zase hůř.

Nebudu nikomu říkat, že konec těhotenství je paráda. Mě se na tom líbí to, že se ještě mohu podívat na film, na seriál, že si můžu uklidit a nachystat vše, co budu potřebovat. Cítím, že se to blíží a ač mám strach, těším se, až malého budu držet v náručí. A jediné, co je pro mě důležité – přeji si, aby byl zdravý!

Týden těhotenství: 36+6

Váha: Po Vánocích jsem zase trošku zhubla a půl kila nabrala, vážím tedy stále o 10kg více oproti původní váze, takže 62kg.

Chutě : Na sladké, na výbornou vláčnou bábovku – recept zde.

Spánek:  Ze spaní se budím při otáčení ze strany na stranu, bříško mě už pobolívá.

Nálady:  Tohle těhotenství mě zastihlo už počtvrté nachlazení, naštěstí bez teplot. Jsem tedy unavená a tak trochu i nevrlá. Nejraději bych totiž uklízela a chystala pro miminko.

Symptomy: Magnesium došlo, takže mi častěji tvrdne břicho. Při spaní bolí kyčle a záda. Jsem trošku více náladová, asi cítím, že se to blíží.

Břicho:  Oproti jiným maminkám, které mají termín porodu jako já, mám bříško malinké. Ale i tak zavazí. Obdivuju maminky, které se v takovém stádiu těhotenství zvládají starat o další děti, nebo chodit do práce. Ač bříško mažu – udělala se mi jizvička v místech, kde mám dírku od piercingu, což se dalo čekat.

Oblečení:  V poslední době nosím kousky od přítele ze skříně, těhotenské oblečení nosím především k lékaři. Tento týden jsem stejně strávila převážně v pyžamu a pod peřinou.

Pořídili jsme na mimíska: Hurááá – máme jednu z hlavních věcí – postýlku! Koupili jsme ji v IKEA, spolu s nepromokavou podložkou, prostěradly a mantinelem. Už jen matrace a je to!

Pixmac000068911239

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *