Třetí trimestr – 34.tt

Náš vánoční týden. Stále se mě držela viróza. Zdraví miminka je nejpřednější, takže jsem se zbytečně nestresovala.

Tohle byly první Vánoce, které jsme trávili spolu. Před  večeří jsme se šli projít a když jsme přišli domů, pod stromečkem byla spousta dárků. Jak se to jen mohlo stát? Přítel je trošku hračička, prožíváme spolu i Mikuláše, takže na Štědrý den jsem také mohla něco tušit. Společně jsme udělali bramborový salát, přítel připravil kapra (který byl mimochodem výborný) a rozbalili jsme si dárečky. Já mám největší radost z toaletního stolku, který přijde do naší budoucí šatny. Další den jsme navštívili rodinu přítele a potom vyrazili na dlouhou, dvousetkilometrovou, cestu k mým rodičům. V tu chvíli byl nachlazený i přítel. Ale za tři dny pobytu s rodinou se vše ustálilo. Nejvíc mi chutnaly babiččiny trubičky a maminčiny koblížky…Také jsem měla na dlouhou dobu jednu z posledních zelňaček.

Stihla jsem se potkat i s mými kamarádkami, které neříkaly nic jiného, než: „To je hustý.“ Ani jedna se zatím na mateřství necítí a také mě naposledy viděly ještě netěhotnou. A já mám takových šest týdnů před porodem. Ptaly se jaké to je, jestli miminko cítím a spoustu dalších věcí. Bylo to úsměvné a jsem ráda, že jsem je mohla vidět.

V neděli 28.12. jsme to po cestě zpátky vzali přes naše známé a dali si kafíčko. Už to bylo ale hodně namáhavé, takže mi večer hodně tvrdlo břicho.

Týden těhotenství: 33+6

Váha:  Tento týden jsem váhu vynechala, stejně skoro nepřibírám…

Chutě : Vánoční

Spánek:  Horší, při spaní na bocích mě bolívají kyčle.

Nálady:  Nálada dobrá

Symptomy:  Horší spánek, tlak na stydkou kost po ránu, tvrdnutí břicha

Břicho:  Nové strie se zatím nedělají. Miminko začíná zase pěkně řádit v bříšku a způsobuje pěkné vlnobití.

Oblečení:  Kupodivu už mě tlačí i pas u legín i těhotenské džíny. Zimní bundu nezapnu, takže v -10 chodím ven opravdu jen na chvíli.

Pořídili jsme na mimíska: Dorazila objednávka z webu Promrňousky. A také byla pod stromečkem autosedačka Maxi Cosi (do které jsme mimochodem asi dvacet minut instalovali fusak).

IMG_4744

 

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *