Tipy na dárky (nejen) pro tříleté

Tak jo. Nechci doma plyšová zvířátka, u kterých hádáme, co to vlastně mělo být za zvíře. Ani zeleného plastového pejska na natahování. A už vůbec hračky s milionem malých částí, které se snadno rozbijí a už nikdy je nezprovozníte. Různé recenze se vám snažím dávat na blog průběžně…Ale! jelikož před Vánoci trhá rekordy článek o hračkách pro dvouleté děti, rozhodla jsem se přidat inspiraci i letos.

Pokud byste se zeptali Huga na začátku Září na to, co si přeje k Vánocům, řekl by vám, že jogurt. Jo, některý děti jsou naučené si v obchodě vybírat čokolády. Naše dítě jásá, když si může samo vybrat jogurt. Jsem to ale matka roku 🙂 Hugo je ještě malý, ve 3 letech nemá velký rozhled co se týká hraček a taky si myslím, že je spokojený s tím, co má. Přeje si jen bagr a nově kytaru. Takže jsem vybrala zajímavé rozvíjející hračky, které alespoň trošku dávají smysl.

1. Knihy

Nějak si, co se dětských knížek, nemůžu pomoct a nevím proč…

Knihou, kterou musí mít někdy více maminka než dítě, je Animalium. Přirovnala bych ji ke knize Mapy. Děti jsou na ni malé, nebo  je v současnou chvíli nezajímají zvířata, ale co bychom to byli za rodiče, kdybychom neměli doma tyto ikony, že?

Výstřižek

Svojtka má krásné edice, moc se mi líbí všechny knihy s okýnky. V časopise Puntík (o kterém jsem psala zde)  bývá stránka na prosvícení, která Huga nesmírně baví. Proto si myslím, že by ho bavila jedna z knížek z edice Posviť na to! Zatím jsem se ještě nerozhodla, kterou vzít.

knihaposvitnato

Mezi krásná pevná leporela s obrázky a minimem textu patří například knihy od Bernerové – Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc. Krásně zpracovaná je i kniha na podobném principu – Rok v lese od nakladatelství Host.

Výstřižek

2. Dřevěné hračky

Pan Dítě dostal, ještě než se narodil, dřevěné autíčko. Nevěřila bych tomu, ale dokáže si s ním krásně vyhrát i teď a opravu ho vyhledává. Líbí se mi hračky od Plan Toys – vloni jste mohli soutěžit o Životní cyklus kuřete. Letos si Hugo oblíbil Včelí úly.

Výstřižek

Unešená jsem i Akrobaty od Vilac nebo balančním kaktusem od Plan Toys. Všechny tyto hračky mají smysl. Údajně. Předně s nimi dítě procvičuje jemnou motoriku, koordinaci oko – ruka, koncentraci a trpělivost.Výstřižek

 

3. Hry

Karetní hra Bata-Waf mě zaujala tím, že se děti učí poznávat, co je víc a co méně. Pěkné kvalitní domino je jedním z dárků, které můžete donést třeba i jako dárek na návštěvu. Taky patří mezi dárky, které nezruinují vaši peněženku.

Výstřižek

Výstřižek

Koncept Kvído jsem vám již představovala (na blogu zde: Kvído – Chytré vějíře). Podle popisu bych vybrala Moje 1. kvízy. Brzo vám určitě o dalším z produktů napíšu na blogu a pořádně vám ho nafotím 🙂

Výstřižek

Z pedagogicko psychologické poradny mám doporučenou logickou hru Meta-forms (kdo sleduje příběhy na Instagramu, už ji viděl) a Pátý přes devátý. Meta-forms můžete nejdříve hrát s malými dětmi tak, že se učí umisťovat barvy a tvary  na malou tabulku dle vašich instrukcí. Pětiletí a starší už mohou používat přiložené zadání. I Hugo si s Meta-forms vyhraje. Navíc děti vás sledují, takže když vidí, že si vydržíte hrát a že se umíte pro něco nadchnout, bude je to bavit taky.

4. Stavebnice

Po dlouhém vybírání jsem vybrala převodovou stavebnici Georello Kaleido Gears. Je pro děti od 3 let, mají i verze pro starší děti. Je to stavebnice, kterou využijete i později, je totiž kompatibilní s ostatními Georello stavebnicemi. Hugo ji má už schovanou u prarodičů.

Výstřižek

Líbí se mi i koncept Magformers.  Trošku mě ale odrazuje cena. A co třeba kuličková dráha? Mně zaujala kuličková dráha kompatibilní s Lego Duplo – Hubelino.

Výstřižek

5. Pro malé pomocníky

Jelikož plastové napodobeniny nemám moc v oblibě, rozhodla jsem se, že lékařský kufřík naplníme prckovi sami. Na internetu najdete hromadu článků, třeba vám do budoucna přibude i jeden na blogu 🙂

Dětský lékařský kufřík červený s křížem kazeto.cz
Děstký kufřík – kazeto.cz

Pro malé pomocníky jsem našla značku Opinel a jejich skvělé nože pro děti. Nejsou nejlevnější, ale pokud bude mít vaše dítě i za pár let všechny prsty, tak se jejich nákup vyplatí 🙂

Výstřižek

 

Těším se na vaše postřehy 🙂 Vkládejte odkazy a tipy na dárky klidně pod tento článek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *