Tipy na dárky k prvním narozeninám

Už kolem Vánoc jsem vám slibovala tipy na dárky pro děti. Hugo dostal totiž pár zajímavých dárků, některé určitě znáte a nechybí v žádném pokojíčku . Dnešní článek je nejen pro rodiče dětí, ale třeba i pro příbuzné a pro ty, kteří děti nemají, ale brzy půjdou popřát nějakému prckovi a neví si rady.

Předně se přiznávám, že Hugo dostal většinu dárků na Vánoce, na narozeniny jsme si pro něj přáli obálky, abychom mu za pár měsíců mohli zařídit dětský pokoj, který určitě také uvidíte. Zatím u mě vítězí mentolová barvička. No ale teď k těm dárkům a hračkám…

Klasika

Mezi klasické hračky, které se dávají dětem na první narozeniny patří Tatra a nějaké odrážedlo. My máme oboje. A ač je na takovou hračku ještě chvilku čas, v roce a půl běžně děti chtějí jezdit na odrážedle. Už se těším jak dítě půjde vedle mě a já ponesu čtyřkolku. Jak já se nemůžu dočkat. Hugo dostal čtyřkolku Quad Baby Mix, která hraje a má úložný prostor, ale kdybych si mohla vybrat, tak beru nějaké z těchto stylových odrážedel Baghera.

IMG_7151

 

Dřevo

Mám dřevěné hračky ráda a mám pocit, že se k nim hodně maminek vrací. Jsou téměř věčné, ekologické, recyklovatelné, zdraví neškodlivé…Na blogu již proběhla soutěž o skvělou dřevěnou hračku od Plan Toys – Životní cyklus kuřete. Tu máme doma i my. A taky vozík s dřevěnými kostkami, se kterým Hugo už v deseti měsících přešel celý pokoj. I když pořádně chodí až teď. Kdo doma nemá dřevěnou věž, ten by se měl stydět. Takže já se stydím a hned jsem Hugovi jednu vyhlídla. Líbí se mi tyto dřevěné věže od BabyMix z eshopu Mimulo.cz

IMG_7142

 

Kniha

Sama jsem začala číst knížky převážně až na vysoké škole. Ráda bych v Hugovi pěstovala kladný vztah ke knihám, ale popravdě přišel na to sám. Nosí mi leporela a chce si číst. Když je unavený, nechá si přečíst i delší příběh. Kromě nedávno zmiňované knihy Hugo dostal ještě jednu knížku, která ho zaujala. A tou je knížka se zvuky s názvem Domácí zvířata. Tyto knihy najdete v kategorii zvuková leporela. Díky této knížce se Hugo během pár dní naučil dělat oslíka (asi jsem ho neuměla tak věrohodně) a taky už říká PÁ (jako pán). Takže za prcka doporučuju.

IMG_7666 (2)

Stavebnice

Stavebnice, klasika, že? Klasikou je lego. Hugo má moc rád Lego Duplo, má už dvě a na to, že má rok si s ním vyhraje docela dlouho. Otevírá okénka a prohazuje jimi různé další části. Když má dobrý den, lego ho zabaví i na deset minut. Další klasikou jsou dřevěné kostky. Vzpomínám si, že když jsem byla na základní škole, používala jsem dřevěné kostky na stavění garáží pro autíčka nebo jako nábytek pro barbie. Takže to jsou taky vděčné hračky. A jako třešničku nakonec bych ráda napsala o bezpečných krásných stavebnicích Millaminis. Jsou vyrobeny z měkké pěny, takže se o ně děti nemohou poranit. Jsou vyrobeny v České Republice, koncepčně jsou řešeny pro děti do 5let. Menší děti se mohou učit poznávat zvířátka a pro větší děti doporučuji cestu s autíčky, vlakové nádraží a dopravní značky.

IMG_7146

Hudební

Většina rodičů předstírá svou radost, když dítě dostane při nějaké příležitosti hračku, která vydává zvuky. Bojí se toho, že jim ta melodie bude zvonit v uších jako noční můra. I Pantáta tuze rád chodí na návštěvy s hrajícími hračkami pro děti. Když jsme ještě neměli Huga, nejednou nám bylo sděleno: „Však počkejte, až vy budete mít děti. My vám to vrátíme.“ Problém je v tom, že Pantáta i Hugo jsou spolu za jedno a z hudebních hraček mají oba velkou radost. Jediný kdo potom celé dny  trpí, jsem já. Z toho co máme doma doporučujeme Můj první mp3 přehrávač, nebo bubínky, které Hugo nedal z ruky, teda dokud se nevybily baterky. Mluvící pejsek je fajn, ale Hugo si s ním moc nehraje.

IMG_7160

Další

A kdo neví co by, tak by se měl zeptat rodičů. Já jako maminka si nejraději nakupuji oblečení pro Huga sama podle svého vkusu. Samozřejmě, že stylovým kouskům se nebráníme, jen starší generace (babičky nic proti vám) se vám nemusí vždy trefit do vkusu. A potom vám je líto, že vám leží něco ve skříni a babičce, že v tom své vnouče nevidí. Sama bych ocenila třeba poukaz do drogerie nebo, na nákup oblečení, pokud víte, ve kterém obchodě maminka ráda nakupuje. My teď ujíždíme na Zaře. V našem případě byla obálka na zařízení dětského pokoje nejvhodnější.

IMG_7159

Snad jsem Vám alespoň malinko poradila, sama jsem o spoustě věcí neměla před pár měsíci ani páru. Krásný večer!

 

 

 

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *