Tak jsme zpátky…

Naše blogovací prázdniny se snad blíží ke konci. Proč snad? Každý kdo má blog, moc dobře ví, kolik času blogování bere. Musíte mít nápady. Sepsat článek dá někdy taky zabrat, zvlášť pokud chcete psát článek, který musíte mít podložený informacemi. A potom fotky. Správné světlo, nastavení, případná úprava, nahrání do počítače. Obdivuju blogerky, které postují několikrát týdně, jelikož času s dětmi není mnoho…

Nepatřím mezi „dokonalé matky“. Musím si vybrat, zda budu psát článek nebo uklízet náš velký dům, prát, žehlit, vysávat auto, okopávat zahradu, zametat dvůr nebo péct buchtu (naše zahrada je spíš taková bio – spíše netknutá, vše roste samo). Ve chvílích, kdy je Hugo vzhůru řeším spíše úkoly týkající se hraní, vaření oběda nebo řeším složitou otázku na který konec vesnice dnes půjdeme. Když si k tomu připočteme to, že si chci občas přečíst knížku nebo přečíst maily a hlavně na ně odepsat! (No nedivte se, kolegovi jsem na email odpověděla po dvou měísích!) … Nehledě na to, že pár měsíců jsem měla menší brigádu – takovou práci z domu, kdy jsem psala články na jeden firemní blog. A taky nehledě na to, že se tohle vše brzy změní.

IMG_8404

A potom se rozbil počítač. I telefon. Bylo to super (O tom bych taky ráda napsala). Bohužel po několika letech blogování jste tak rozbití, že na blog stejně každý den myslíte. Když nějaká bloggerka nebo youtuberka skončila, tak jsem to nechápala. Moc jsem se za ten měsíc naučila. Užívat si našeho života. Netrávit tolik času na sociálních sítích – ne, opravdu nepotřebujete kontrolovat Facebook každé dvě minuty a ty fotky na Instagramu taky nikam neutečou. Jsou přeci důležitější věci. Povídat si u oběda s rodinou, hrát společenské hry, vařit spolu. Prostě trávit čas s těmi nejbližšími a ne s těmi neznámými na internetu.

To je i mé poselství pro vás. Buďte co nejvíc s těmi, koho máte rádi.

IMG_8307

Já si stále myslím, že mám co předat čtenářkám, a taky se musím někde vypsat. Takže končit nehodlám. Jen u nás nastávají různé změny, takže bude chvíli náročné zkorigovat všechny části a poskládat všechny dílky tak, aby strojek fungoval.

 

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *