Recenze přírodní kosmetiky pro děti Coslys

Psali jste si o tipy na přírodní či BIO kosmetiku pro děti. Díky BIOOO.CZ jsem měla možnost vyzkoušet hned dva produkty pro děti značky Coslys. Jestli jste o téhle značce ještě nic neslyšeli tak jako já, tak si určitě počtete.

Organická kosmetika Coslys pochází z Francie a vyrábí produkty nejen pro děti. Své oblíbence si zde najdou také muži a ženy. Kosmetika se pyšní certifikáty přírodnosti Cosmetique Bio a ECOCERT. Dbá na obnovitelnost zdrojů, používá recyklovatelné obaly, jejich produkty jsou bez ropných produktů, parabenů, PEGů či jiných chemikálií. Dětská řada Coslys Bébé obsahuje olej z meruňkových jader a hydrolát z pomerančovýc květů. Tyto složky chrání a regenerují dětskou pokožku.

Já jsem měla možnost vyzkoušet kojenecký hydratační krém a čisticí pěnu 2v1. Tyto přírodní produkty mají dvě malé vady. První se může zdát cena. Krém, který má 75ml stojí 269Kč a čisticí pěna o 150ml stojí 299Kč. Tou druhou je doba spotřeby, u přírodních produktů je díky složení kratší, tyto krémy by se měly spotřebovat do šesti měsíců od data otevření.

Coslys Kojenecká čisticí pěna 2v1 meruňka

Představte si velmi jemnou meruňkovou vůni. Dávkuje se pumpičkou, což je geniální. Je to rychlé a navíc Huga moc baví mydlit se. Možná se to  nezdá, ale vydrží docela dlouho. Mně se praktické dávkování moc líbilo, tato pěna má dvě nevýhody –  kratší dobu spotřeby (6 měsíců) a vyšší cenu. Jinak je ale opravdu skvělá.

IMG_8132 (2)

Coslys Kojenecký hydratační krém

Důkladně jsme vyzkoušeli i tento krém, který  je vhodný pro miminka již od narození. Obsahuje bambucké máslo, prášek z aloe vera, oleje z meruňkových jader či výtažek z heřmánku římského. Toto složení by podle výrobce mělo vyživit, zklidnit a chránit pokožku před nepříznivými vlivy a podrážděním. Za nás můžu říct, že  také příjemně voní, rychle se vstřebává a nezanechává na pokožce nepříjemný film. Při roztírání krému cítím složení s větším množstvím vody, alespoň mám ten pocit. Doba spotřeby je také šest měsíců.

Za sebe produkty moc doporučuji, pokud chcete používat šetrné produkty pro své děti. Z čisticí pěny jsem nadšená úplně nejvíc. A pokud chcete myslet na přírodu, na zítřek, na sebe a hlavně na své děti, tak doporučuji používat kvalitní přípravky pro děti 🙂

IMG_8133

(Produkty pro nezávislou recenzi poskytl BIOOO.CZ)

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *