Fotokniha/ Jak uchovat vzpomínky

První díl o našem road tripu jsem vám už psala. Chystám se na druhý díl (klasicky nestíhám), ale nemůžu to vydržet, tak vám ukážu pár fotek v dnešním článku. Alespoň si připomeneme jarní počasí.

Vůči fotoknihám jsem byla opravdu skeptická. Viděla jsem fotoknihy u mých známých a tisk na tenký list papíru mě nezaujal. Fotky se snažím každý rok vyvolávat (no jo, mám asi 2 roky zpoždění) a ukládat do alb, protože fotka na fotopapíře se nedá podle mě s ničím srovnávat. Ale potom jsem držela v ruce knihu od Saal Digital, která mě nadchla. Fotky jsou vyvolané na kvalitním fotopapíru a tvorba knihy pro mě byla milým překvapením.

Fotky můžete nahrát nebo vybírat přímo ze složky v počítači. Docela dlouho jsem rozmýšlela a nakonec jsem zvolila fotoknihu s rozměry 21 x 28 cm v lesku. Tyto rozměry přibližně odpovídají rozměru A4.

 

S programem na tvorbu fotoknihy jsem se musela nejdříve sžít. Než jsem přišla na princip, chvíli mi to trvalo. Ale potom jsem se do toho dostala a celou fotoknihu se mi podařilo vytvořit za jeden večer. V programu si můžete vybrat klasický vzhled nebo můžete využít jeden z připravených designů. Fotografie můžete uspořádat podle sebe, případně můžete využít předem připravených rozvržení, které jsem na většině stránek využila já. Program za mě hlídal okraje a umístění fotky.

Na začátek knihy jsem dávala asi šest menších fotek, jelikož byly focené mobilním telefonem, ale k našemu tripu prostě patřily. O tom, zda je fotografie dostatečně kvalitní se dozvíte díky indikátoru (zelené, oranžové, červené), což se mi opravdu hodilo.

Obrovským překvapením a plusem bylo, že již vložená fotka šla upravit jednoduchým kliknutím. Otevřela se v programu pro úpravu fotek a upravená se zase zobrazila ve fotoknize. Nebylo nutné fotku smazat, upravit a vložit znovu. Což může při tvorbě ušetřit pár (desítek) minut.

Co se týká samotné fotoknihy, barvy a provedení jsou skvělé. Kvalita odpovídá fotkám vyvolaným klasickou cestou, zobrazení barev je věrné. Líbí se mi plochá vazba, kterou Saal Digital nabízí standardně ve všech fotoknihách. Já mám v naší fotoknize hned několik stran s přesahem a mám i fotografie na celou stranu bez okrajů. Kdybych věděla, jak skvěle to vypadá, trošku bych ji ještě vylepšila.  Barevnost výrobce garantuje po dobu 75let. Můžete si dát fotografii jak na přední, tak na zadní stranu. Čárový kód je opravdu malinký, takže nekazí dojem z fotky na zadní straně (viz poslední foto).

Po tom, co jsem objednala a zaplatila, kniha byla za 2 dny doma. Za mě má výrobce opravdu uživatelsky přizpůsobený program, samotná fotokniha je opravdu kvalitní a ať hledám co hledám, kromě začátečního bloumání v programu si nemůžu na nic stěžovat.

* Kniha vznikla ve spolupráci se Saal Digital, část nákladů na fotoknihu jsem hradila sama.

** Omlouvám se za horší kvalitu fotografií, bohužel teď v zimě dost bojuji se světlem.

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *