Přírodní nálož kosmetiky

Stále mám doma ještě produkty z lékárny, ale snažím se jejich používání co nejvíce omezit a postupně vyměňuji kosmetiku za přírodní (co nejvíce přírodní). Na rozdíl od klasických produktů z drogerie se mi nestává, že bych se po nich osypala. Nerada zkouším a nerada kupuji do zásoby, takže dnešní článek je jeden z těch  vzácnějších.

Mýdlárna Erdé

Jedna pozitivní zmínka o mýdlárně Erdé a už mám taky doma pár voňavých kousků. Paní Dujsíková byla velice milá a ochotná a radila mi s výběrem, doporučila několik produktů a já už mám pár dalších vyhlédnutých.

Na šampon si, po mých negativních zkušenostech s tuhými šampony, zatím netroufám, ale z mýdlárny jsem si objednala kondicionér Blanc Latte. Vlasy jsou po něm hladší, lépe se rozčesávají. Mám jemné vlasy, ale po kondicionéru netěžknou. Dle výrobce vůně mandlí a mandarinek. Mandarinky necítím, ale vůně je velmi jemná, čistě mýdlová a moc příjemná.

Vyzkoušela jsem i černé mýdlo – Mumio. Je určené na problematickou pokožku a různé kožní problémy – pro atopiky, na ekzémy, akné, vysušenou pokožku. Já ho používám především při čištění pleti a tak jsem si na něj zvykla, že si ráno bez něj už nedokážu představit. Nevysušuje, mám pocit, že pomáhá vyrovnávat moje hormonální rozdíly. Do lázní jsem si ho zapomněla vzít a  po dvou dnech se mi to vymstilo.

Jako další jsem vyzkoušela holicí mýdlo Zelený jíl a máta. Mně voní po trávě a trošku i po citrusech. Nepění, což někomu nemusí vyhovovat, ale nevysušuje.

Na tělo jsem vyzkoušela tuhý krém s olejem Monoi Tiaré. Na léto úplně skvělá vůně, trošku orientální, exotická, sladší. Mně voní moc a mažu se s ním hlavně kvůli té vůni. Je ve výsuvném plastovém obalu. Hydratuje skvěle, jen se hůře roztírá, což je třeba brát v potaz.

Další značky

Na pleť mám hydratační krém Krásná slečna, používám jako denní i noční krém a osvěžující vodu, vše Havlíkova Apotéka. Nevěřím tomu, že by tuto značku ještě někdo neznal, tudíž se o produktech nebudu více rozepisovat.

Peeling ze skořápek mušlí mám od značky Hristina. Jedinou nevýhodou je plastový obal. Ale krásně jemně  voní, nevysušuje, nedráždí. Používám ho jednou, dvakrát týdně a musím přiznat, že moc neubývá.

Mrkvový olej od Soaphoria se mi osvědčil i vloni, na všechno a pokračuji s ním i letos. Bonusem je dodání ve skleněné lahvičce. Psala jsem o něm zde.

Masku Bílý jíl mám od Saloos – je bez parfemace, krásně stahuje póry a čistí pleť. Není pro lenochy, masku si musíte umíchat sami. Dle výrobce je hypoalergenní. Já mám po jejím použití červeno pleť i několik hodin, proto používám večer nebo ráno o víkendu.

Na odličování používám mořskou houbu z Mafaktury, stojí kolem 70Kč.. A odličovací tamponky mám z Fleru – odtud.

Tímto článkem jsem pravděpodobně na celý rok vyčerpala svoje kosmetické okénko, takže budu ráda když svými tipy přispějete i vy. Pokud máte nějaké přírodní oblíbence a máte zkušenost s nějakými ze zmíněných produktů, šup  s nimi do komentáře. Pěkný den!

 

P. S.: Článek nevznikl na základě spolupráce.

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *