Pan Dítě má 3 roky!

A je to tady! Dnes má pan Dítě 3 roky. A blíží se zase ty fráze, které získají význam až poté, co se vám narodí dítě.

Třeba, že zdraví je nejdůležitější. Ten čas ale letí. Že od narození dítěte už se budete pořád jenom bát. A že čas nezastavíš. Že lásku nelze slovy popsat.

Je skvělé, že v dnešní době máme možnosti dítě si vyfotit či natočit a mít tak vzpomínku na určité chvíle nebo okamžiky. Já už toho totiž tolik zapomněla a všechno si chci pamatovat. Třeba jak usínal u oběda, že rád hopsal na písničky od Adele, jak jsme ho šidili na Lipně naším jídlem a přitom mu cpali do pusy zdravou kaši, jak jsme se mu každý den museli schovávat na stejné místo pod peřinou…20151115_095555

Vzhledem k tomu, že pan Dítě už vnímá spoustu věcí a na své narozeniny se opravdu těšil, rozhodli jsme se, že si vezmeme dovolenou a jeden den věnujeme jemu. Chtěli jsme s ním jako rodiče strávit jeden den jen sami (ne jen na rodinné oslavě). Kupodivu si nic nepřeje, jenom skákat do balónků. A tak se zítra, jako každý pátek, budeme tulit a nejen ráno, ale i po celý den se budu snažit zachytit všechny ty drobné milé okamžiky, abych si je pamatovala co nejdýl. Tak jako jsem se snažila zapamatovat si ty dnešní chvilky.

Každý den ten prďola vypustí z pusy několik hlášek hodných zapsání a udělá milion grimasů, které si chci vrýt do paměti. Ve třech letech pan Dítě mluví v celých větách, ví, jaký na nás hodit kukuč když něco chce. Ví, co chce a hlavně ví, co nechce. Mohla bych se tady rozplývat nad tím, jaké to bylo miminko a že už vyrostl a že se s tím velmi špatně psychicky vyrovnávám. To všechno je pravda. Ale psát o tom nechci. Ne dnes. Raději o tom, co nás za ty roky naučil. Vážit si zdraví, trávit čas s našimi nejbližšími. Neřešit maličkosti. Mít někoho rád bez podmínek. Vnímat okolí. A užívat si každou pěknou chvilku.

 

Tak všechno nejlepší!

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *