Spolupráce

Vzhledem k narůstajícímu počtu příspěvků na sociálních sítích ohledně označování spoluprací si i já dovolím přidat pár řádků.

Jak jste již určitě mnohokrát četli, napsat článek zabere mnoho času. Než článek napíšete, nafotíte, publikujete a nasdílíte ho, strávíte s ním klidně několik dní. Jsou produkty více či méně známé a také ty neznámé. Nekupujeme hračky a knihy každý týden, proto vítáme nabídky spolupráce, kdy vám můžeme častěji představovat skvělé produkty a příběhy lidí stojících za nimi. Ráda doporučím něco, co mě přesvědčí. Ale!

Nebudu na svém blogu, který je hodně rodičovský a malinko i lifestyle propagovat například běžný prací gel. Nevím, co by vám to dalo, je na něj reklama v televizi a ničím nevyniká. Pokud to bude prací gel šetrný k přírodě i dětské pokožce a nadchne mě, tak fajn, to už jsme někde jinde. Nemám ráda hromadné rozesílání balíčků sto blogerům. Jsem raději, když si firmy i blogeři vyberou a spolupráce jim vyhovuje. Jo, je fajn vidět u blogerky jak jeden měsíc propaguje odličování oleji a druhý měsíc píše, že nejlepší jsou micelární vody. Já už odmítala například i prodejce povlečení.

Důvěra čtenářů je důležitá. Jsem ráda, když mi napíšete, že jste si díky mně koupili určitý produkt a že jste nadmíru spokojeni. Tohle je ten zisk, pro který blog píšu.

Spolupráce na mém blogu nepovažuji za reklamu. A to hned z několika důvodů.

  • Propaguji jen to, o čem jsem přesvědčená a čemu věřím. Pokud to tak není a já produkt neznám,  vyjádřím v článku svůj upřímný názor. Sama se snažím před nákupem vyhledat produkty přes recenze na blozích a přesně tak chci přinášet co nejvíce informací i vám.
  • Produkty se snažím vybírat tak, aby byly ku prospěchu všem a aby se daly zařadit do nějaké z kategorií mého blogu.
  • Ve většine případů spolupracuji s firmami formou barteru (to znamená produkt za recenzi, když je to možné i produkt do soutěže).

Nerada bych však, aby se důvěra čtenářů někam vytratila a sama mám ráda ve věcech jasno. Proto v případě spolupráce najdete vždy na konci článku informaci s označením spolupráce.

 

Kontakt na mě: martina@juracek.eu

 

Seznam těch, se kterými spolupracuji pravidelně a jejich produkty mohu doporučit najdete zde:

U Albi najdete opravdu promyšlené hry pro děti různých věkových kategorií, na kterých spolupracovali odborníci různých zaměření. Od psychologů po speciální pedagogy. Jsem nejen přesvědčená, že se děti díky nim něco naučí, ale také o tom, že je hry budou bavit stejně jako nás. Albi pravidelně daruje i dárky do soutěží pro čtenáře, za což moc děkuji.

Grada mě baví už několik let. Kupuji u nich knihy s logopedickou tematikou, ale mám i některé bestsellery z beletrie – Zlatá klec od Camilly Lackberg nebo knihy Roberta Bryndzy. V poslední době jim vychází i moc podařené knihy pro děti – Tradiční český rok J. Lady, Žifulíci, knihy Zuzany Pospíšilové. Grada také daruje knihy nejen na recenze, ale i do soutěží pro čtenáře blogu.