Moje sobotní chvilka

Je sobota ráno. Na tento den se těším skoro každý týden. Kromě toho, že je to den často uklízecí, tak je to i den, kdy mám čas sama pro sebe a snažím se ho do poslední vteřiny využít.

Od té doby, co je pan Dítě trošku soběstačný (vydrží u pohádky) a od té doby co má Pantáta parťáka na lumpárny (myslím tím všechny hlasité hry, hraní na hudební nástroje a dělání nepořádku), mám i já trochu času na sebe. Teď když to čtu, tak přemýšlím, jestli mi to za to stojí. Ale jo, stojí.

Vzpomínám si na Huga, když měl pár měsíců. Chtěla jsem jít do sprchy a (musím se smát) svěřila malého Pantátovi. Řekl mi, že v pohodě, že půl hodiny to spolu vydrží. Jenže Hugo asi neměl svoji chvilku, netrvalo to dlouho a začal poplakávat. Já, znalá matka jsem si s sebou vzala do sprchy i čisticí přípravek, abych mohla kromě sebe, umýt i koupelnu. Za minutu se za dveřmi koupelny ozvalo, ať tu půlhodinu zkrátím na deset minut. A za dalších deset vteřin na mě volá zoufalý Pantáta, ať už to sprchování raději ukončím, že Hugo moc pláče.

45374952_720

Teď si té půl hodiny na sprchování vážím daleko více. Ráno nechám kluky spolu a kromě dlouhé sprchy (ne, už u toho nemyju celou koupelnu) si dopřávám různé masky a zábaly, peelingy, olejíčky a krémy. A moc si to užívám. Všechny ty vůně a konzistence…

Jednou týdně (někdy i 2x) použiju peeling, v sobotu je taky čas na pleťovou masku a poté se natřu olejem. Mám, řekla bych smíšenou pleť a z olejíčků jsem měla strach, ale když máte ten správný, tak si je zamilujete jako já. Co se týká chrupu, v sobotu je čas na elmex gel 🙂 Co trochu zanedbávám, jsou vlasy. Kromě šamponu jim žádnou zvláštní péči nevěnuji, ale kupodivu vypadají docela dobře (až na ty šediny..i když ty jsou teď docela v kurzu).

Po půl hodině v koupelně se cítím naprosto skvěle. Kluci mezitím nachystají snídani (někdy taky ne) a ráno je hned krásnější (pokud teda tu snídani nachystají) a vyhlídky na víkend jsou světlejší. Když se člověk cítí dobře, všechno jde hned lépe.

Vím, že najít si čas je někdy těžké, ale u mě pomohlo přeskládat si hodnoty a priority. Času na oblíbené věci mám najednou víc. A doporučuju to i vám. Ať je to obyčejná chvilka doma ve vaně, hodina s knihou u krbu nebo procházka se psem. Vyhněte se jednu sobotu nákupům, zkuste najít čas jen sami na sebe a naučte se sami se sebou trávit čas. Stojí to za to!

Máte čas sami na sebe? Jaký rituál si dopřáváte?

#noad

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *