LIFE: Pěstujte vztahy – naše rande v Brně

Hugo má 15 měsíců. Hlídání na celý den jsme měli už nespočetněkrát, ale vždy jsem ho využila pro psaní diplomky a učení se na státnice. Ale škola je za mnou a jedna (moje spolužačka, kolegyně a kamarádka – takže moje AIO) moje kamarádka (zdravím Kamku) se nám nabídla, že Huga celý den pohlídají. Takovou nabídku jsme nemohli nechat být, takže jsme se jednoho víkendového dne nasnídali a vyrazili jsme do Brna. Na rande.

Na jednu stranu cítíme potřebu být všichni neustále spolu. Na tu druhou víme, že občas bychom měli být sami dva a jak dřív rád říkával brácha“pěstovat vztah“. Popovídat si a vypnout. Doma řešíme klasické rodinné problémy – zavolat tam a tam, objednat to a tamto…Klasika. „Chceš koupit jen ty rohlíky, nebo i něco jinýho?“Doma nevypneme. Nejde to. A tak jsme se vydali na výlet.

Huga jsme odevzdali v jedenáct dopoledne a jelikož jsme umírali hlady, vyrazil jsme na oběd. Nejblíž jsme vygooglili Butcher´s Grill & Pasta. Personál moc milý, jídlo luxusní.

20160327_115705

Po obědě jsme vyrazili na procházku na Petrov, prozkoumali jsme kostel Sv. Petra a Sv. Pavla a vyrazili jsme nahoru ke zvonům na vyhlídku. Pantáta tam nikdy nebyl, tak jsem ho provedla. Líbilo se mu tam tak moc, že jsem ho dolů musela odtáhnout.

20160327_135136

A kousek odtamtud a malý kousek od náměstí je kavárna. Kdo je z Brna, už tam určitě byl. A kdo není, tak už o ní třeba slyšel. Měl by. Ač je interiér průmyslový, atmosféra uvnitř je velmi útulná. Milý byl i personál. Popravdě jsem měla pocit, že slečny na něčem jedou, nepřestávaly se usmívat. Vedli jsme s Pantátou teorie o tom, že musí něco putovat ventilací či potrubím, jelikož i my jsme se po chvíli začali usmívat. Na sebe, na svět…

IMG_8067

V kavárně mají na výběr dva druhy káv, nabízí i domácí dezerty. Na nás zbyl poslední kousek čokoládového dortu, tak jsme se rozdělili. Jednou já, jednou ty, jednou já, jednou já, … Znáte to.

Nechci tady psát o tom, že jsme hned po dvaceti minutách psali sms s dotazem, zda je vše v pořádku. Důležité je už v názvu. Možná ani vy na sebe nemáte tolik času. Máte aktivity každý zvlášť a doma spoustu povinností. Nevymlouvejte se na mateřské povinnosti a  ani na to, že nemáte hlídání. Když se chce, všechno je možné. Udělejte si na svou drahou polovičku čas a běžte spolu na rande. Jen vy dva. Nebo zaveďte společné večeře bez televize a dalších (jak já říkám) krabiček. Běžte na kafe, na večeři, zahrajte si karty. Uvidíte jak vám to prospěje. Běžte na rande. Prostě pěstujte vztahy. Je to důležité!

 

Další články

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *