LIFE: Dovolená s dětmi – JIŽNÍ ČECHY – Stezka korunami stromů a Český Krumlov – den 2.

O druhém dni naší dovolené píšu moc ráda. Myslím si, že tento den teď chvíli nic nepřekoná

Po vydatné snídani (nevím, jestli to znáte..u nás to vypadalo tak, že jsme posadili Huga do jídelní židličky a střídavě jsme do něj cpali všechno možné, jenom abychom ho zabavili a on nechtěl vyskočit ven) jsme vyrazili do Lipna nad Vltavou. Kdo bude poblíž, určitě tam zajeďte. A nezapomeňte si předtím naplnit peněženky. Pro děti, dospělé i rodiče je tam připravených plno aktivit. Obzvláště větší děti se tam vyřádí. Bobová dráha, lanový park, hopsárium, aquacentrum a taky Stezka korunami stromů. Tam jsme se vydali my.

IMG_8935

Chvilku jsme se přeli o to, jestli půjdeme nahoru pěšky nebo pojedeme lanovkou. Nahoru i dolů jsme nakonec jeli lanovkou a zpětně musím Pantátovi říct: „Měl jsi pravdu“. Bylo to opravdu lepší, i tak jsme tam strávili čtyři hodiny a cesta dolů by nás asi odrovnala. Pokud tam budete celý den, můžete si vyšlápnout nahoru pěšky a dolů sjet na koloběžce, kterou si tam můžete zapůjčit. Stezka je ozvláštněna zajímavými informacemi, kdo se nebojí výšek, může se projít po pohyblivých překážkách. Z věže je nádherný výhled do okolí i na Lipno. A cestu zpátky si můžete zkrátit jízdou na tobogánu.

IMG_8938

My měli Huga nakonec v nosítku (máme nové nosítko Tula Todddler a chválím!). Nevadilo nám na lanovce a Hugo v půlce cesty nahoru usnul a spal asi dvě hodiny. Pro nás to bylo v tu chvíli jednodušší než se tahat s kočárkem. Dole (v Restauraci Lanovka) jsme si dali svíčkovou s pěti a nakrmili tam i Huga. Je tam dostatek jídelních židliček a jídlo si můžete ohřát v mikrovlnné troubě.

IMG_8940

A potom hurá do Českého Krumlova. Krumlov jsme si celý prošli, kočárek na těch „kočičích hlavách“ nejel úplně ideálně, ale zvládli jsme to. Město nás nadchlo a překvapil nás nápor turistů i ve všední den. Bohužel jsme tam jen prošli a navštívili pouze Muzeum obchodu. S prckem by to ani jinak nešlo. Pan Dítě nevydrží hodinovou přednášku a chce na všechno sahat, takže se sem snad za pár let vrátíme. Vyzkoušeli jsme zde dvě kavárny a jedna se mi moc líbila. Mají tam dětský koutek, posezení ve dvoře, paní je moc milá a vstřícná a káva je dobrá 🙂 Jen ten název jsem zapomněla… 😀 V Krumlově jsme už pociťovali únavu, a tak jsme spíše nasávali tamní atmosféru.

IMG_9025

Poslední dobou mám pocit, že jsme snad jediní, co jsme doposud nebyli v Krumlově. Vy jste tam byli? Chystáte se? S tipy na podniky šup do komentářů.:)

IMG_9053

Další články

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *