Krásné svátky!

vanocni trhy vanoce blog viden

Blogy jsou plné článků o zdobení stromečku, na sociálních sítích se to hemží rodinnými fotkami a fotkami dárků. My fotek letos moc nemáme. Rodinnou žádnou. Už dva týdny jsme se pořádně nevyspali a celý týden jsme jezdili k lékaři kvůli kašli pana Dítěte. Vloni před svátky jsme byli v nemocnici…

Už jste slyšeli o tom, že  Ježíšek se narodil taky ve chlévě, že není třeba uklízet?  A určitě víte,  že nejdůležitější je být zdraví a trávit čas spolu. Myslím si, že všichni víme, jak to je. Mám ale pocit, že většina z nás je stejně ve stresu. Spěcháme, málo se usmíváme, chceme se přiblížit dokonalým nereálným fotkám z internetu. Necháváme se unést požadavky okolí, často přemýšlíme nad tím, jak to mají „oni“ a co by řekli  „tihle“. Zapomínáme žít své životy.

Ani nás stres neminul. Odpočívat s dítětem? A co s nemocným dítětem?  Naštěstí jsem si uvědomila jednu věc. K tomu, abychom byli spokojení, je třeba si to nastavit v hlavě. A tak nastavujeme a snažíme se ty naše hlavičky přeprogramovat, i když to jde někdy ztuha.

Já se letos opravdu nejvíce těšila na to, až si budeme všichni doma užívat maličkostí všedních i svátečních dní. Třeba společných snídaní, obědů a večeří. Těšila jsem se na společnou ranní pohádku nebo na poslouchání koled. Na to, až se půjdeme projít a budeme sledovat vánoční osvětlení na domech. Až si zase dáme náš společný taneček. Až uvidím radost v dětských (a nejen v nich) očích, až potkáme celou rodinu a nacpeme se k prasknutí. Až si pustíme film, když pan Dítě usne po „o“. Mám radost, když jsme spolu. A občas na to zapomínám.  Takže nezapomínejte na ty drobnosti každý den, nezáleží na tom, zda jsou svátky nebo ne.

A ještě jedna věc – vypněte na chvíli ty telefony, odpojte se od sítí a zkuste si zahrát třeba karty nebo si jen tak povídat.

Krásné svátky a spokojený rok 2018

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *