Koupací rituál pro děti… aneb jak pereme a žehlíme ve vaně

recenze weleda sprchový gel

Jelikož si myslím, že je Pan Dítě trošku vodomil, ráda bych dnes práskla pár informací, jak může dopadnout chvilka nepozornosti, co ke koupání nutně potřebujeme a čím se teď mydlíme.

Teď budu upřímná. Ke koupání dítěte… kromě základních potřeb, jako je vana, sprcha, voda, dítě a ručník nepotřebujete nic. Každopádně jsou věci, které nám koupání zpříjemňují a o těch bych chtěla pár řádků napsat.

Hugo je ve věku, kdy už si vydrží krásně hrát sám a já mezi tím stihnu umýt skoro celou koupelnu – juch juch. Samotného ho nenechávám od doby, kdy jsem běžela pro pyžamo a Hugo mezitím vylezl na vanu a měl v úmyslu skočit zpátky do vody se slovy „tátu do baénu“. Hugo, to není bazén, to je vana a je tam asi pět centimetrů vody!

Ve věku kolem tří let chtějí být již děti samostatné a my v tom prcka v rámci možností podporujeme i přes to, že to trvá věky, než to udělá SÁM. Sám se namočí, namydlí a osprchuje. No dobře, nejdřív musí fialovou plastovou konvičkou ve tvaru kačeny napustit a vylít vodu – prý dává prací prášek na prádlo, potom si bere další kelímky a vaří. Někdy bojuje s příšerama, pomáhá mu kapitán Splash.  Já jsem bohužel většinou ta, která spěchá a vytrhává ho ze světa fantazie zpět do reality. Je pravda, že minule jsem „prala prádlo, věšela a žehlila“ s ním ve vaně, čímž jsem doufám získala pár plusových bodů.

Hračky do vany potřebné nejsou, ale nutně potřebujeme všechny misky, kelímky a předměty, které se „můžou taky koupat“.

Už od narození se snažíme Hugovi vybírat co možná nejméně chemické prostředky na koupání. Naštěstí, Hugo si i nyní dopřává čas od času koupel, při které si hlavu umyje pouze čistou vodou. Z porodnice jsme měli Hipp (článek Koupací rituál pro novorozence je zde) , psala jsem i o pár přírodních produktech, celá rodina máme velké balení Biodermy, nyní zkoušíme nové krémové sprcháče a šampony od Weledy.

Hravá balení se zvířátky jsou vhodná třeba i na cesty, my je určitě budeme brávat s sebou kam jen to půjde. Doma máme Šťastný pomeranč s tuleňem a Veselou limetku s hrochem. K dispozici je ještě Sladká vanilka. Krémový sprchový gel pomeranč voní spíše po mandarince a ta vůně je tak příjemná, že si ho půjčuji i já. A to jsem známá tím, že nemám ráda citrusové vůně. Neštípe v očích a svým veganským složením z čistě přírodních surovin si mě tyto sprchové krémy dostaly. Co se týká obalů, patří mezi plasty, ale lze je recyklovat, což se Weleda snaží podpořit tím, že dává slevu pro zákazníky, kteří donesou prázdné obaly k nim na prodejnu do Prahy.

Doufám, že mě znáte, přidám jako vždy shrnutí na závěr: Zkuste se i vy odpoutat od povinností všedního dne a zahrajte si s dětmi na potápěče, zachraňování kapitánů, kačenek, na ponorky. Ty rozzářený oči za to stojí!

Jaká kosmetika u vás vede? Máte nějaký zážitek z koupání/sprchování?

 

P. S.: Odkazy v článku byly použity na základě barterové spolupráce s lékárnou benu.cz. Produkty, zboží a názory jsou dle mého výběru, hodnocené dle mého nejlepšího vědomí a svědomí.

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *