Koník FUTU -houpací koník, odrážedlo i houpací prkno

Když mi napsali z Antonie & Emma, zda bych se stala jednou z jejich brand ambassadorů, měla jsem nejdříve smíšené pocity. Jenomže Antonie&Emma dělají přesně to, v co věříme i my. Vyrábí v ČR, s láskou, z kvalitního bukového dřeva, takže i co nejvíce ekologicky. Jejich produkty vydrží roky! A proto jsme se rozhodli vyzkoušet mulftifunkčního koníka 3v1 – houpací prkno, odrážedlo a houpacího koně..

Koník FUTU mě překvapil více, než bych čekala. Máme jej jako set. Pro nejmenší děti slouží houpací koník. A když děti trošku povyrostou, stačí vyměnit houpací prkno za kolečka a máte odrážedlo s houpacím prkem. Do setu ke koníkovi patří i krásný držák.

Někdo si může říct, že je koník dražší, ale když bych měla spočítat kolik času věnují v dílně tomu, aby koníka vyrobili, že jej vyrábí ze dřeva, které vydrží věky, že je vyroben v ČR, nezdá se mi cena vůbec vysoká. Navíc již od narození Huga se držíme toho, že je lepší menší počet dárků a kvalitnějších.

Neuznávám plné pokojíčky hraček, kdy si jich děti neváží a nevydrží u žádné aktivity, protože neví, s čím si mají hrát. Na narozeniny se tak většinou skládá celá rodina na jeden větší dárek. A tento koník mi přijde jako skvělý dárek už k prvním narozeninám.

Odrážedlo

My zkoušeli především odrážedlo a houpací prkno. Myslela jsem si, že na odrážedlo je Hugo už velký (má 3), ale pletla jsem se. Oblíbil si ho a používá ho jak doma, tak venku. A to i přes to, že už z něj vyrostl (Hugo měří 104 cm, jak se mu sedí vidíte na fotce).

Na odrážedle nás mile překvapily gumičky na kolečkách, díky kterým je jízda po domě tichá. Pantáta říkal, že je to nejtišší hračka, kterou doma máme. Koník má v sobě tajnou schránku a dá se na něj zdarma vyrýt jméno vašeho prcka. Na koníkovi jsem našla jedinou nevýhodu a to, že nezatáčí. Při otáčení je potřeba, aby se Hugo zvedl a otočil se i s koníkem, což už tak tiché není 🙂

Houpací prkno

Houpací prkno sami o sobě už asi znáte. Je to balanční pomůcka a hračka. Nosnost této houpačky (což je oproti levnějším variantám rozdíl) je 150kg. Hugo ho používá jako kolébku, houpačku, tunel, garáž, most, domeček, stoleček, přepážku, skluzavku…

U prkna už Hugo dává pozor, aby si neskřípl prsty při houpání a je vhodnější ho mít na koberci nebo podložce, kde tolik neklouže a nejlépe na boso.

Vyryté jméno se mi moc líbí, jsem ráda, že je to výrobek, který vydrží třeba i několik generací. Jsem nadšená i z jejich stavebnice Faber, která mi připomíná naše velké dřevěné kostky a žebřiny ve školce. Rozhodně mrkněte na jejich stránky a kdybyste měli nějaký dotaz ohledně používání, neváhejte mi napsat do komentářů.

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *