Jaký přinést dárek miminku?

Často se množí dotazy o tom, co pěkného a vhodného donést nově narozenému miminku. Nejlepším a nejsprávnějším řešením je zeptat se maminky – co jí chybí a co by si přála! Může se totiž stát, že dostane deset dudlíků, ale miminko dudlíky bude odmítat. To je pak opravdu pech. Pokud ji ale budete chtít překvapit a sami děti nemáte a nevíte si rady, mám pár tipů:

Oblečení

Pokud chcete ulehčit peněžence rodičů, můžete miminku donést nějaké oblečení. Ze zkušenosti bych nevolila nejmenší velikosti, ale spíše velikost 68 či 74.

Vždy se hodí celopropínací overálky na spinkání nebo body s dlouhým rukávem – tady v 99% nešlápnete vedle. A pokud chcete být originální jako moje kamarádka – můžete koupit jednobarevné bodyčko a nechat jej potisknout vlastním nápisem. Kamarádka nechala pro nás tisknout v Brně – přímo zde a já jsem spokojená, protože potisk je kvalitní a stále krásný.

unnamed

Plenky

Jedna z variant, když nevíte, co dát. V Dtestu vyšly nejlépe zelené Pampersky a i dle mých zkušeností vyhovují většíně maminek. Určitě nekupujte velikost č. 1, ale spíše velikost číslo 2 nebo 3 – ta vydrží nejdéle.

Hračky

V prvních týdnech miminko žádné hračky nevyužije, ale druhý měsíc se již kouká kolem sebe a začíná otáčet hlavičku za předměty, které ho zaujmou. My hodně využíváme tyto hračky:

– Hrací plyšák – plyšáka máme uvázaného na postýlce a zatažením za provázek hraje jemnou melodii. Používáme ho jako část uspávacího rituálu již od prvních týdnů.

hraci

– Chrasticí kroužek – malá miminka ještě nedokáží uchopit větší předměty, ale často zatínají pěstičky. Na konci druhého měsíce jsme začali používat toto chrastítko, které je dost tenké, aby ho dítě mohlo uchopit.

– Hračka na kočárek – na kočárek máme několik hraček a Kubík je pozoruje když se mu v kočárku nechce spinkat

Látková knížka -malého začala zajímat až kolem třetího měsíce.  Zajímají ho jak barevné obrázky, tak i šustivý obsah. Jakmile trošku povyroste, může objevovat svět i hmatem – zvířátka mají našité různé aplikace (prasátko ocásek, kůň hřívu)

IMG_5434

– Kousátko

Můžete samozřejmě zakoupit i interaktivní hračky pro větší děti, rodiče budou mít určitě radost.

Doplňky

Největší radost jsem měla když jsem od kolegyň a kolegy dostala na Shower party a zároveň takové pracovní rozlučce dětské album.

DSC04696

Jako pěknou památku bych ocenila i rámeček na otisky nožiček miminka či krabičku na vzpomínky – rodiče mohou do krabice vkládat například náramek z porodnice, první zoubek či přáníčka. Krabici, pokud jste manuálně zruční, můžete vyrobit i sami.

A když si tak vzpomenu na nějakou další užitečnou věc, která se dá i vyrobit a není drahá – je jí ohřívací polštářek na bolavé bříško, které miminka v prvních třech měsících trápí nejvíce. Většinou je vyplněný hroznovými peckami, pohankou nebo třešňovými peckami. My máme tento koupený.

Nezapomeňte na něco dobrého pro maminku!

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *