Jak jsme zvládli první očkování

Očkování dětí je v poslední době velmi ožehavé téma, ve kterém se nechci nijak zvlášť šťárat. Takže jen ve zkratce – jsem pro povinné očkování. Koho nezajímají názory na očkování -autismus, hexavakcínu a hexacimu  a chce si přečíst o mých řidičských schopnostech a o tom, jak jsme připravení na teploty – ať se přesune pod první obrázek.

Očkování a autismus

Jen shrnu to, co jsme se učili na vysoké škole a to, že autismus je vývojová porucha. Příčiny vzniku – organické poškození mozku (jeho přesná etiologie není známa) a genetické předpoklady. Našla jsem i info, že to lze trošku pozorovat už u dětí kolem 2 měsíců, které více bezdůvodně pláčou. Průzkum v r. 2014 neprokázal spojitost mezi očkováním a autismem. Toť vše k otázce autismu a očkování.

Hexavakcína (Infarix hexa)  vs. Hexacima

Ne všechny maminky ví, že existují dva typy vakcín proti šesti nemocem. Hexacima je na trhu novinkou, u nás od r.2014. Měla by být malinko šetrnější, na druhou stranu  obsahuje méně složek proti dávivému kašli oproti Infarix Hexa. Také se Hexacima (zatím, schéma 2+1 se testuje) dávkuje ve schématu 3+1, zatímco Infarix Hexa 2+1. Pro více informací doporučuji zjistit si více iformací, popř. konzultaci s odborníky. Sami se můžete dobrovolně rozhodnout, kterou vakcínu zvolit, jsou hrazené pojišťovnou.

20150611_155203

Tak a to byla rychlá vsuvka pro všechny, kteří se zajímají. Já nepatřím mezi ty, kteří by týden či měsíc před očkováním nespali hrůzou. Popravdě..k tomu, abych se synem dojela k lékaři, jsem musela projít nervozitou řidičskou. Neměl mě kdo odvézt a tak jsem musela řídit. Když mám řídit, tak jsem nervózní jako když mám jít k zubaři. Bolí mě břicho, nemůžu spát, nemůžu moc jíst, potím se…Kdybych v tu chvíli měla myslet ještě na to, jak se můj prďola zachová při injekci, mohla bych se odvézt rovnou na psychiatrické oddělení.

Cesta byla, jako vždy když řídím, zajímavá. Dokonce jsem tak schopná řidička, že si umím poplést i spojku a plyn. A potom se divím, proč mi to na té křižovatce nejede. Tentokrát mě ale nikdo nevytroubil a úplnou shodou náhod jsem zaparkovala napoprvé a sama (při minulé návštěvě lékaře jsem musela poprosit jednu maminku, aby mi přeparkovala).

Pan doktor se smál na Kulíška, Kulíšek na doktora a pak mu Dr. chytil nožičku a můj drobeček zrudl a plakal. Vynadala jsem panu doktorovi, že malý se na něj tak smál a on mu takhle ublíží. Prý on za to nemůže. Tak jsme se rozloučili, už v sedačce malý neplakal a cestu domů zaspal.

Ten den jsme malému dali homeopatika (napíšu níže). Odpoledne byl mrzutý, ale ještě se smál. Večer ale přišla teplota blížící se 38stupňům a tak jsem malého uložila ke spánku a čekala, co se bude dít. Byla jsem připravená podat v noci malému něco na sražení teploty, ale když se malý vzbudil, ve 2 ráno jako vždycky, teplotu už neměl. Takže jsme to ustáli. A já vám ještě ukážu, jak jsme na to byli připraveni…

IMG_5526

Na měření teploty mám teploměry dva – bezdotykový Silver Crest z Lidlu a Thermoval od Hartmann. Thermoval by byl lepší s flexi špičkou, ale dokud slouží tento, nemá cenu pořizovat druhý. Ten bílý měří docela dobře, není to úplně ideál, ale teploty sedí a když má dítě horečku, tak to změří.

Pro sražení horečky mám doma Panadol Baby a Nurofen pro děti. Já mám sirupy. Pokud má dítě horečku déle, bylo mi doporučeno střídat účinné látky (tedy paracetamol a ibuprofenum) nebo sirup a čípky. Mám obě značky, třeba mému Z. paracetamol na snížení horečky prostě nezabírá. Takže jistota je jistota.

IMG_5531

Pokud má dítě horečky, je náchylné k dehydrataci. Proto mám u sebe už od loňské dovolené v Egyptě (kdy jsem byla těhotná a bála jsem se dehydratace) rehydratační roztok Kulíšek Forte. Jsou to sáčky, které se rozpustí ve vodě a nahradí ztracené minerální látky v těle. Tento roztok je vhodný i při průjmech či zvracení.

IMG_5530

Jelikož se naše paní doktorka věnuje i homeopatii, rozhodla jsem se vyzkoušet její účinky na našem prckovi. Na homeopatii nemám žádný názor a nejsem zaujatá. Znám pár lidí, kteří si ji vychvalují. Ostatní ani neví, co homeopatika jsou. Taky jsem si to musela přečíst. Na doporučení paní doktorky jsme tedy v den očkování (lepší je prý den předem) rozpustili 3 tabletky Thuya 9ch a podali malému na lžičce. Je to volně prodejný lék v lékárně (někde na objednávku) a stojí kolem 100Kč. Bylo nám sděleno, že máme užívat 7 dní. Typ homeopatik a dávkování určuje lékař individuálně, každý lékař asi bude mít trošku jiný názor. Účinnost soudit nemohu, zkusíme homeopatika dát i příště a uvidíme.

A jak jste první očkování zvládli s dětmi vy? Máte nějaké zkušenosti s homeopatiky? Ráda si přečtu vaše komentáře!

 

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *