Jak bojujeme s nachlazením..

Znáte to, chlapi a rýmička. Pantáta za mnou pořád chodí, abych zkusila, jestli náhodou nemá horečku, protože ji určitě má a Hugovi musím každé dvě minuty vysávat nudle z nosu. Je dobře, že Hugo zatím jen žvatlá, protože si myslím, že za pár let bude rýmička moribundus jako u Pantáty a na změření teploty se u nás doma budou stát fronty.

Pantáta si v době nouze bere sirup na kašel, zásobí se krabičkami kapesníků a když to nemůže vydržet, zobne si pilulku. Nic jiného do něj nedostanu. A jak léčím Huga? Hlavně se to snažím nepřehánět, necpat do něj zbytečnosti, při nachlazení stačí klidový režim a tělo si většinou poradí samo…

IMG_7317

Rýma

Jak jsem psala, na rýmu u dětí je nejlepší odsávačka. Děti v prvních měsících života ještě neumí dýchat pusou, takže když mají ucpaný nos, špatně se jim dýchá. Pan Dítě naštěstí neměl problémy s rýmou když byl prťavej, ale teď nás trápí docela často. Já sama kapky při rýmě nesnesu, proto máme doma jen Vincentku ve spreji, která v nose neštípe a je vhodná i jako prevence, na zvlhčení sliznice.

Teplota

Na teplotu mám doma klasicky dětské sirupy Nurofen a Panadol. Při přetrvávající teplotě je vhodné střídat účinné látky (tedy paracetamol a ipobrufenum) a nebo sirup s čípky. Pan Díě měl teplotu zatím jen dvakrát (ťuk ťuk), ale pokud není teplota vyšší než 38, tak léky nepodáváme.

Kašel

Na suchý dráždivý kašel se nám osvědčil dětský sirup Sinecod.

Při jakémkoliv nachlazení malému vaříme taky například dětské čaje na nachlazení a dbáme na pitný režim. Pokud Pan Dítě nemá teplotu, chodíme ven alespoň na chvilku, záleží na venkovní teplotě.

A abyste nachlazení nechytili od dětí, nám se doma osvědčil bylinný sirup StopBacil, který mohou užívat i těhotné a kojící.

IMG_7315

Pokud jste na tom občas stejně, vydržte to. Jednou ta rýmička přejde!

 

 

 

 

Další články