Hugo – 3.měsíc

Hugo už měl čtyři měsíce, takže sobě, jemu i vám dlužím článek o jeho třetím měsíci. Zrovna leží na své hrací dece, žmoulá si plenku a pomalu přivírá očka.

Na pravidelné tříměsíční prohlídce u lékaře byl Hugo zlatý, vůbec neplakal. Vážil 5860g a měřil 65cm. Paní doktorka ho dala na bříško a čekala, jak mu půjde pasení koníčků. Nebo hříbátek? Docela by mne zajímalo, kdy toto slovní spojení vzniklo. Vím jen, že na Slovensku se používají i výraz pasení beránků. To je v případě, že se děti opírají o předloktí. Pasení koníků se používá až tehdy, kdy se děti opírají o dlaně.

IMG_5329

Vraťme se zpět k doktorce. Hugo málem přepadl z pultu a paní doktorka poznamenala, že s takovou ty hříbátka neuvidí. Bylo mu to jedno. Doporučila návštěvu za 14dní. Trénovali jsme na gymnastickém míči, který můžu každému doporučit, protože tam už to šlo skvěle.

Přes den v tomto období miminko spinká přes den méně. U nás se doba ustálila dopoledne na dvě půlhodinky a odpoledne vydrží spinkat někdy i hodinu. Rád kouká kolem sebe a objevuje svět. Začínají ho bavit hračky. Zjistili jsme, že se mu líbí vyšší tóny a sykavky. Ve třetím měsíci také přichází hlasitý smích, který hladí na duši. .To bych nevěřila jaké jednou budu říkat blbosti jenom proto, abych toho šmoulíka rozesmála.

IMG_5366

Zatímco na začátku třetího měsíce si vydržel hrát sám možná pět minut, ke konci třetího měsíce už na hrací dece stráví klidně čtvrt hodiny. Ve třetím měsíci jsme také vycestovali na víkend pryč a vše šlo jako po másle. Při hlídání (teď nevím jestli hlídala babička Huga nebo Hugo babičku, ale musím uznat, že to dopadlo dobře) se prý dokonce několikrát otočil na bok.

A mám ještě jednu zkušenost. Zatímco v prvních dvou měsících jsem malého chovala a přitom vysávala, teď už musí být prcek v jedné místnosti. Jednou jsme prostě zapnuli vysavač a malý začal plakat tak, že nešel skoro utišit. Od té doby se jakýmkoliv výrazným zvukům vyhýbáme.

CAM00623

 

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *