Hugo – 1.týden

Hugovi byl v neděli 15.2. přesně týden.

Tři dny jsme strávili v porodnici a další dny jsme se snažili přizpůsobit už v teple domova.

Je těžké shrnout náš první týden, ale pokusím se o to…

V porodnici:

Pobyt v porodnici byl náročný, ale stále se o nás někdo staral, takže jsme měli čas pečovat o naše drobečky. Akorát pro novopečené maminky – strava jen třikrát denně, z toho dvakrát čerstvé rohlíky s máslem. Žádné ovoce, jen paštika, máslo a otřesné omáčky, které chutnaly jako mouka.

Poranění se první týden moc nehojilo, bolest ze šití se spíše stupňovala a sezení, ležení i vstávání mi dělalo neskutečný problém.

DSC04867

Byla jsem ráda za to, že v nemocnici byl zákaz návštěv. Návštěvy bych v porodnicích zakázala, povolila bych tam přístup jen tatínkům. Tatínka jsme ale jednou viděli, přišel na tajnou návštěvu (přinést mi pár věcí). Jinak jsem byla vděčná chytrému telefonu, protože jsem tatínkovi posílala každý den fotky.

Co se týká Huga, tak toho jsem se naučila koupat a od druhého dne jsem ho musela dávat k oknu, protože měl slabší žloutenku. Druhý den zhubl a stále plakal i po kojení, tak jsme dostali glukózu na dokrmení (dokrmovala jsem stříkačkou po prstu) a potom už spinkal hezky. Další den něco málo přibral a my začali vážit před a po kojení. Protože prospíval a já se také pěkně hojila,dostali jsme svolení jít třetí den domů.

DSC04884

Doma:

Příjezd:

Příjezd domů byl hektický, jelikož nás pustili o den dříve. Tatínek nestihl uklidit a nastaly komplikace týkající se uspořádání a péče o malého.

Návštěvy:

Nikoho jsem první týden nechtěla pustit přes práh, ale naše babičky jsou ještě v pracovním procesu a malého by jinak neviděly, tak jsme svolili ke dvěma návštěvám. Návštěvy donesly obědy i zákusky, takže jsme nemuseli nic dělat.

Váha:

Hugo při propouštění vážil 2930g oproti původní váze 3090g.

Režim:

Jak asi tuší každá maminka, režim v šestinedělí neexistuje. Vše se řídí podle potřeb miminka. Malý se budí někdy po hodině, po dvou a někdy i po třech hodinách. Také dovede být dvě, tři hodiny vzhůru a kouká na nás.

Je to tak, že vstává mezi 6.-9.hodinou ranní. Já nebo tatínek přebalíme a potom ho nakojím. U toho se snažím snídat, ale moc mi to nejde. Potom malého uložím do kolébky, pokud tam nechce být, tak ho chová tatínek a já si zajdu do sprchy, případně dojím snídani. Mezi desátou a jednou Hugo zase spinká, probudí se na kojení, usíná a budí se mezi 4. a 7.hodinou. Jakmile se odpoledne vzbudí, už máme v koupelně nachystanou vaničku a potřeby na koupání a malého vykoupeme. Následuje kojení, uspávání a potom naše večeře a sprcha. Alespoň jeden odpolední spánek se snažím spát s malým, abych měla sílu s ním probdít dvě hodiny v noci…

uprava

 

Strava:

Naštěstí Huga plně kojím, takže odpadá vyvařování a chystání mlíčka, za což jsem ráda.

Velikost:

Doma jsme měli jen dvě body s krátkým rukávem a dva overálky ve velikosti 50. Ta byla Hugovi akorát (při narození měl 51cm). Ve velikosti 56 ještě slušně plave 🙂

Pokroky:

Ke konci týdne už jsme se občas střetli pohledem a také se začal usmívat. Ne, že by nám úsměv oplácel, ale je to takový krásný úšklebek, když je napapaný a spokojený.

 

 

IMG_4847

 

Mateřství je náročné, ale krásné. Už se těším, až za mnou můj drobeček přiběhne s ulepenýma ručičkama a obejme mě!

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *