FIT: Základ

Dneska jsem zde pro Vás s novou rubrikou. Psali jste mi o tom, že chcete vědět, jak být fit. Z vlastní zkušenosti vím, že po porodu jsem se cítila opravdu příšerně. Ale pocit i po dvou měsících přetrvával, proto bylo zapotřebí začít se sebou něco dělat. Zvednout si sebevědomí. Cítit se dobře. Ano, to všechno jsem nejen chtěla, ale i potřebovala. Aby mi ta mateřská nevlezla na mozek (stejně vlezla).

Slovo fit pro mě neznamená držet dietu a běhat každý den deset kilometrů. Je to pro mě můj vnitřní hlas, trošku i moje svědomí. Je to můj pocit. Musím se cítit dobře a být spokojená sama se sebou. Dnes se s vámi podělím o pár základních tipů, které považuji za základ toho, abyste se cítili fit.

 1. Snídaně je základ
  Nevím jak vy, ale já bych bez snídaní nemohla existovat. I Pantátu jsem to naučila. Nemyslím tím kafe a cigárko. Rádi snídáme pečivo s medem a já zbožňuju kaše na všechny způsoby. Rýžovou s mandlemi nebo jáhlovou s ovocem. Snídaně je základ. Měla by tvořit až 30% energetického příjmu, takže si snídani vychutnejte co to jen jde.Pixmac000053096847
 2. Pravidelná strava
  Najíst se dopoledne, hodit do sebe něco po obědě a večer se napráskat. I tak to někdy dopadne. Jednou z výhod na mateřské je to, že spoustu času trávíte doma a máte přístup k jídlu. A jednou z nevýhod je, že nemáte čas se najíst. Zkouším jíst tehdy, kdy jí Pan Dítě. Dopoledne jogurt, odpoledne ovoce.
 3. Pitný režim
  Někdo s tím problém nemá, ale já občas zapomenu na to, že jsem dnes nic nevypila a měla bych to napravit. V práci u počítače jsem si pitný režim docela hlídala. Při studiích jsem to moc nestíhala a teď s prckem ani nevím, co to pitný režim je. Pokud máte stejný problém, stáhněte si nějakou z aplikací do mobilu. Já jednu dobu používala aplikaci Water your body a byla jsem spokojená. Každou hodinu mi zašplouchal telefon a já si běžela napustit další vodu. Jediný problém vidím v tom, že po několika měsících jsem si na šplouchání zvykla (narozdíl od mého okolí) a začala jsem signály ignorovat.
 4. Spánek
  Já už skoro tři čtvrtě roku nevím, co je to spát celou noc. Moji únavu řeší buď odpolední spánek, na který nemám moc času nebo brzký spánek. Já vím, nový díl Ordinace v růžové zahradě, Superstar nebo Talentu se zdá být neodolatelný. Ale když odoláte jednou, zjistíte že spánek je nade vše.
 5. Pohyb
  To je asi jediná věc, která maminkám nechybí. I přes to nás bolí záda a ruce z věčného zvedání našich zlatíček. A když si najdeme deset minut denně (a já vím, že se najít dají když si upřesníme priority), můžeme se vrhnout i na velmi krátké a nenápadné cvičení, které přináší své ovoce. Nekecám.Pixmac000002033181
 6. Pohoda
  Sice poslední, ale velmi velmi důležitý bod. Když dostanu ráno pusu od Pantáty, když se Pan Dítě usmívá, když je venku krásně, když se mi něco podaří. Žít okamžikem a radovat se z maličkostí. To je opravdu důležité. Obklopte se lidmi, kteří vám dodají energii když ji potřebujete. A vstávejte s pocitem, že dnes bude krásný den.DSC02172 (2)

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *