Druhý trimestr – 25.tt

Tento týden mě začal bolet zub, plomba se uvolnila a pod ní se vytvořil kaz. Nejenže to paní doktorka hledala poslepu, protože mi nemohla udělat rentgen, ale také vrtala bez umrtvení. Nic příjemného to nebylo, to vám povím…

Také jsem byla na testu cukrovky. Ten u mě probíhal trošku jinak, než jsem se dozvěděla od dalších těhulek na internetu. Byla jsem v centru Medila. Pro ty, koho to čeká mám stručný popisek toho, jak to vypadalo. Den před odběrem jsem nesměla jíst od 18:00. Ráno v 7:00 mě a několika dalším maminkám odebrali krev a čekali jsme na první výsledky. Poté si nás sestřička odvedla do místnosti se šesti postýlkami a šesti židlemi. Na postelich byly polštářky a deky, v místnosti wi-fi. Sestřička nám donesla roztoky glukózy – v tomto centru jsou roztoky ochucené kyselinou citronovou. Lahve sestřička otevírala před námi, psala si sériová čísla, sami jsme si obal mohli zkontrolovat. A teď to nejdůležitější – v tomto centru se hodinu leží na lůžku. Je to kvůli dohledu, kdyby se někomu udělalo nevolno, ale také proto, aby výsledky byly relevantní. Jinak se totiž vstřebává cukr maminkám, které hodinu běhají po obchodech a jinak těm, které mají stejné podmínky. Já byla po vypití roztoku velmi unavená, takže si nedokáži představit sedět dvě hodiny na sedačce. Pokud můžete, zkuste si zjistit, kam půjdete a jak to tam vypadá. Je to přeci jen zátěžový test.

Týden těhotenství: 24+6

Váha: 57

Chutě : stále vařím puding a peču svou oblíbenou bábovku – již brzy na blogu (nikdy ji nestihnu vyfotit, protože ji hned sníme)

Spánek: naprosto v pořádku

Nálady: řekla bych, že jsem díky hormonům relativně vyrovnaná

Symptomy: občasné tvrdnutí břicha

Břicho: Mažu a zatím bez strií.

Oblečení:. Už jen legíny, těhotenské kalhoty a volnější trička…S mým podzimním kabátem to už na dlouho nevidím.

Pořídili jsme na mimíska: Kočárek 🙂

Pixmac000075676919

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *