Druhý trimestr – 16.tt

Těhotenství prý není nemoc. Moje hlava ale onemocněla. Psychika si dělá co chce a těžko se mi vypořádává s těmi všemi novinkami kolem. To, že jsem nemocná, si myslí hlavně přítel. Nesmím pomáhat s prací kolem domu, skákat, utíkat, spěchat, škrábat omítky apod. Takže skoro nic. Ale mám výhodu – můžu si na jídlo kupovat co chci! Libovolné ovoce, dortíky, prostě všechno, na co má “miminko” chuť. A to je na tom fajn!

Týden těhotenství: 15+6

Váha: Jelikož se vážím každý den, mohu porovnat výsledky s prvními dny měření. Od 12.tt cca do toho 14.tt má váha každý den kolísala mezi 52 a 52,5 kg. V patnáctém týdnu se váha držela kolem 52,6kg a nyní jsme na 52,9kg. Takže počítám, že tak cca půl kila mám nahoře.

Chutě : Tento týden mám ráda mozzarellu a chléb s taveným sýrem a trvanlivým salámem, což jsem za poslední tři roky nejedla vůbec.

Spánek: Spím dobře, na břiše i na boku.

Nálady: Tento týden jsem hodně podrážděná a taky hodně přecitlivělá.  Podrážděná ale asi víc. Půl hodiny každý den strávím jen omlouváním se za své chování. Přítel se snaží obrnit trpělivostí a musím říct, že mu to jde skvěle!

Symptomy: Téměř všechny symptomy vymizely, mám citlivější čich, jestli se to počítá.

Břicho: Odpoledne vypadá, jako bych se dobře najedla. Ale kolegyně si všimla, že se mi zvětšily prsa.Břicho i prsa mažu Bi-Oilem, ale pořád jen tak, jak si vzpomenu…

Oblečení: Kalhoty s vyšším pasem už nosím rozepnuté a nosím většinou volnější halenky. Už se těším až to řeknu v práci, skrývat to už mě vyčerpává.

 

Pořídili jsme na mimíska:

Od jediné kolegyně, která tajemství sdílí se mnou jsme dostali pár roztomilých ponožek. V LIDLu jsme pořídili pěnové puzzle a šipky na suchý zip (neptejte se mě, přítel to potřeboval).

DSC09682

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *