Deník miminka – Hugo – 5.měsíc

Toto je předposlední deník miminka. Jak maminky samy vědí – děti dělají obrovské pokroky velmi rychle, ale v určité době se vývoj zpomalí a tak šestým měsícem ukončíme první etapu vývoje Huga.

IMG_5535

Mám takový dojem, že Hugo je malinko pozadu oproti vrstevníkům. I přes to všechno dělá obrovské pokroky. V pátém měsíci si rád hraje s nožičkama a jeho nejoblíbenější hračkou je lahev. Rád na všechno sahá a snaží se předměty strkat do pusinky. Trápí ho zoubky, ale kousátka ještě nemá moc v lásce.

Popravdě…nemá moc rád pasení koníčků a tak nám otáčení zatím nejde. Za to se mermomocí snaží zvedat hlavičku tak, aby si mohl sednout.

IMG_5599

 

Minulý měsíc jsem psala o tom, že se začal v noci hodně budit, což tento měsíc pokračuje. Při dalším očkování, které bylo týden po tom, co jsme oslavili jeho pátý měsíc s námi, jsme ho zvážili a také jsme se domluvili na dalších krocích. Nespavost miminka by mohla signalizovat cokoliv. Dle mého názoru hlad nemá. Mohly by to být třeba zoubky. Hugo zalehl váhu a vykouklo na nás 6850g, což je asi o čtvrt kila více, než před měsícem. Měří 69,5cm.

Paní doktorka i sestřička usoudily, že máme dlouhé miminko (to nevím po kom) a pokud se noční spánek nebude zlepšovat, můžeme začít s mrkvičkou. Chvilku jsem z toho byla zklamaná, ale zároveň se těším na určitou změnu. Navíc, je to jen tři týdny před ukončeným šestým měsícem, takže proč ne. O příkrmech ale určitě ještě napíšu, a to velmi brzy. Každou chvíli mi totiž dorazí krabice příkrmů z Mall.cz, kde měli příkrmy v akci.

20150707_165417

 

V horkém letním počasí jsem si nevěděla rady. Hugovi se udělaly za krkem potničky, které se začaly šířit. Tento problém za nás vyřešila moje sestra, která mi poradila malého vykoupat v heřmánku. A zabralo to. Doma máme větší kruhový bazén, který je ale chlorovaný. Malého jsme do něj nedali, ale nevěděli jsme, jak ho v tom horku ochladit. Nakonec jsme koupili ten nejmenší bazének, který existuje, napustili do něj vodu a malému jsme namáčeli ručičky a nožičky… Řekla bych, že tyhle odpoledne u bazénku jsme si užili i přes to, že z našeho dvora je jen kousíček obyvatelný (brzy o tom určitě napíšu).

IMG_5611

 

 

 

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *