Deník miminka – Hugo – 4.měsíc

Jak už to tak bývá, nějak nestíhám psát o tom, jak ten náš prcek roste. Nevím proč, ale asi tři dny před porodem jsme s přítelem četli článek. Byl to rozhovor s jedním hercem, který má syna. A ten syn se jmenuje Hugo. Nejdříve jsme se tomu jménu smáli, ale čím častěji ho přítel opakoval, tím víc chtěl, aby se náš syn jmenoval Hugo. Já to jméno nechěla, příteli se nepodařilo jej prosadit, ale při psaní článků o synovi mi to jméno stále vrtá hlavou. Nemůžu na to jméno přestat myslet. A tak jsem se rozhodla pro jeden krok. Od teď je tedy náš syn pro vás, mě a pro radost přítele na blogu Hugo. Ať má taky radost! 🙂

20150616_082655-1

Letí to letí, takže rychle shrnu čtvrtý měsíc, ať se co nejdříve můžeme vrhnout na ten pátý. Nemůžu si stěžovat, že bych měla doma uplakané miminko. Ano, stane se, že celý den mrčí a je mrzutý, ale musím také uznat, že většinou celé okolí obdařuje svým roztomilým bezzubým a upřímným úsměvem. Takhle malé děti se neumí přetvařovat a jsou opravdu statečná. Každé ráno malému kapu do pusinky laktobacily, na které už netrpělivě čeká otevřením pusinky a potom kápnu oční kapky do oka a on jen statečně zatne pěstičky.

20150619_172102

Jak jsem již psala v předchozím článku, ve čtvrtém měsíci jsme absolvovali povinné očkování, které se projevilo několikahodinovou teplotkou. Musím přiznat, že každý měsíc je lepší a lepší. Víc si užívám ty úsměvy, které Hugo rozdává na všechny strany a hlavně nám – svým rodičům.

Pokroky:

Ve čtyřech měsících už se otáčí na bok, uchopí předměty, snaží se je přendat, což se mu ale nedaří. Jedinou změnou k horšímu je spánek. Hugo se budí i pětkrát, šestkrát za noc a po několika klidných měsících to zase začíná. Doufám, že tohle období brzy přejde a my se zase vyspíme.

Hry a hračky:

Hugovy nejoblíbenější hračky jsou ty, které vydávají zvukové či světelné signály a nebo ty, které se hýbou. Už teď si říkám, jak je veliký a snažím se užívat si každou chvíli…

Jak roste:

Ve čtyřech měsících má Hugo přes 6680g a měří 68cm.

Strava:

Mateřské mléko.

 

 

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *