Tipy na dárky pro dvouleté (ne jen) kluky

Internet se tipy na dárky opravdu hemží. Proto letošním svátkům věnuji pouze jeden článek. Ale věřte nebo ne, i tak bude stát za to! A co Hugovi letos přinese Ježíšek?

Knihy

Hugo je tak trošku knihomol. Rád si čte. A proto jsme se snažili vybrat kvalitnější knížky, ke kterým se budeme rádi vracet. Ano, my. Protože ještě pár let mu budu číst, takže braků ať máme doma co nejméně. A co jsme tedy vybrali?

vanocniknizka vceli-ul

 

 

 

 

 

 

 

 

Tereza Říčanová je nadanou autorkou i ilustrátorkou. Nahlíží na svět dětskýma očima. Její kresby i styl psaní jsou pro Terezu typické. Tuto Vánoční knížku jsem vybrala na doporučení při studiu předmětu Literatura pro mládež na VŠ. Od té doby Tereza Říčanová vydala i další dvě knihy – Kozí knížka a Psí knížka. A já myslím, že by neměly chybět v žádné knihovně.

Knížku Včelí úl jsme koupili náhodou v létě, když Pantáta začal včelařit. Věřím, že jednou se bude Hugo ptát a Pantáta mu začne vše ukazovat a vysvětlovat. Knížka obsahuje 3D model včelího úlu a je pěkným seznámením s tím, jak to v úlu funguje. Albatros vydalo i podobnou knihu s názvem Mraveniště. Pro zvídavé děti doporučuji.

Obě knížky vám nafotím a přidám k nim pár slov, ale až příští rok 🙂 Jakou knížku pro prcky doporučujete vy?

Pracovní hračky

U dětí kolem dvou let nastává období pomáhání. Hugo chce vyklízet myčku, vysávat, zametat, utírat, zalévat květiny, vařit, vrtat, zatloukat hřebíky, šroubovat a spoustu dalších činností…Proto jsme se rozhodli podpořit ho a obdarovat ho funkční aku vrtačkou nebo šroubovákem a dřevěným ponkem na nářadí. No a když přemýšlím vybrala bych klidně i dřevěnou sadu na krájení ovoce a zeleniny a dětský smetáček a lopatku.

Tip: Tento ponk bude od čtvrtka 24.11. v Lidlu, stejně jako dřevěný domeček pro panenky.

sroubovakponk

 

Pro rozvoj

Napadají mě dvě věci, které bych pro Hugouše brala. Tou první je Activity board. Mrkněte na ně třeba na Pinterestu. Jsou skvělé i v tom, že si je můžete vyrobit sami. A pokud máte doma nějaký zbytkový materiál, nevyjde ani draze. A podle ohlasů děti na dlouho zabaví.

Další věcí je takzvaný Spy bag neboli pátračka. Je to pytlíček plněný rýží nebo průsvitnými peletkami a několika malými předměty. Ty dítě hledá skrz průsvitné okénko. Je to skvělá věc na zabavení dítěte při čekání u lékaře, v obchodě či při cestování autem. Najdete ji třeba na Fleru.

spybag

ab

 

 

Další várka s tipy na dárky vyjde nejspíš v lednu či únoru, to bude mít Hugo narozeniny. Jo a řeknu vám jedno tajemství – Pan Dítě bude mít brzy svůj pokoj, těšíte se na inspiraci?

A co budou mít letos pod stromečkem vaše děti?

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *