Časopis Puntík – Říjen

casopis puntik rijen

Nekupuji často časopisy, většinou mi nic nového nepřináší a pana Dítě nebavily…dokud jsme nekoupili Puntík.

Časopis Puntík, který nově vychází od června jsem zaregistrovala na sociálních sítích až někdy na konci srpna. Dlouho jsem váhala, ale nakonec jsem se rozhodla ho pořídit. Už jsem se vám o časopise zmiňovala v článku s názvem Páteční, kde jsem prezentovala pár tipů a zajímavostí a musím říct, že za těch 29Kč opravdu stojí!

casopis puntik rijen

Mohu ho porovnat například s časopisem Sluníčko, který pana Dítě moc nebavil a navíc pro mě neměl úplně smysl. Byly v něm (na Huga) těžké úkoly i příběhy. Puntík je určen pro děti od 2 do 6 let, já bych se přikláněla k té nižší hranici, větší děti už nemusí bavit.

V časopise se mi líbí hlavně to, jak je řešený. Najdete tam od každého trochu a při čtení, plnění úkolů, malování a stříhání rozvíjí více oblastí.

casopis puntik rijen

Mě úplně nejvíc uchvátila stránka s chlapcem jménem Žárovka, na kterou posvítíte zespodu baterkou a objevíte skryté obrázky – houby v lese, jablka na stromě. Krásně je každý díl tematicky laděn podle ročních období. V zářijovém číslem měly děti za úkol na procházce v lese zaškrtnout, co všechno tam viděly, nyní si mohou vyrobit například kalendář, kde jsou vyobrazeny 4 roční období.

casopis puntik rijen

Pan Dítě  rád jezdí prstem po cestičce a u toho říká, jestli jede nahoru nebo dolů, případně hledá správnou cestu v bludišti, které je ale jeho věku přiměřené.

V časopise najdete třeba i krátkou povídku, tentokrát s názvem Podzimní vyprávění.

Baví nás i říkanky s pohybem, úkoly na grafomotoriku, stříhání a lepení, obrázkové čtení, tipy na vyrábění. A ještě jednu věc musím v časopise pochválit – příklady toho, jak může výtvor vypadat.

casopis puntik rijen

Musím se přiznat, že v knihách máme různé typy těchto úkolů. I předškoláci absolvují testy školní zralosti podobnými typy úloh. Takže mohu potvrdit, že časopis je opravdu propracovaný, kvalitní a rozvíjí všechny oblastech myšlení, jazyka, řeči, motoriky, pozornosti i emocí. Časopis je vytištěný na kvalitním tvrdém papíru, takže Hugo si jej může prohlížet sám, aniž by jej pokrčil či poškodil.

A co vy? Koupili jste už Puntík? Co se vám na něm líbilo nejvíc? Nás více zaujalo předchozí číslo, ale i tak si myslím, že je Puntík skvělou inspirací a studnicí nápadů.

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *