BABY – Dětské knižní tipy/ Léto. Obrázkové příběhy

Článek s názvem knihy Jaro jsem vám představila v Únoru. A jelikož jsme ji četli opravdu čtyři měsíce skoro každý den, museli jsme pořídit i Léto.

Paní Bernerová je fakt třída. Ilustrace a promyšlené příběhy do detailu. Já těmto knížkám opravdu fandím a tleskám. U Jara jsme se nenudili, ani po třech měsících. A stejně je tomu tak i u knihy Léto.

IMG_2211

Kniha je pokračováním Jara. Kdo ji nezná (opravdu tady někdo takový je?), přečtěte si moji recenzi zde.

IMG_2208

Příběhy lidí v městečku pokračují i v létě. Zatímco na jaře všude probíhal jarní úklid, nyní vidíme na stolech třešně a marmelády.  Děti mají sice prázdniny, ale všude jinde se pilně pracuje. Pan běžec se na jaře potkal při nehodě (uklouzl na banánové slupce) s paní venčící jezevčíka a v létě už jsou z nich sportovci a běhají spolu. A zatímco na jaře traktor rozvážel po poli močůvku, nyní sklízí úrodu a orá pole. Huga baví i hasiči jedoucí k požáru auta. V létě se dokonce prožene knihou letní bouřka a na nádraží místo klasického vlaku jezdí vlak historický. Jízda historickým vlakem – to jsou nová slovíčka, které Hugo aktivně používá při čtení knížky. Lze vidět pokrok ve slovní zásobě, Hugo občas knížkou listuje sám a snaží se vyprávět co vidí.

IMG_2219

Jediná věc, kterou bych vytkla je rozměr. Kniha je krásná jak je velká, baví mě. Rozměrově tipuji, že je o nějaké 3-4cm na délku i šířku větší než formát A4. A jelikož často rádi bereme knihy s sebou, tato na nás často čeká doma, jelikož se nevejde do žádné kabelky ani batůžku a v autě se s ní také hůř manipuluje.

Tuto knížku jsme koupili v knihkupectví Dobrovský, stála tuším přes 200Kč, ale nakladatelství Paseka má nyní tyto knihy za 174Kč a na Megaknihy.cz jsem se dívala, že vyjdou na 166Kč. No nekupte to 🙂  Léto nás také moc baví a já doufám, že se nám podaří pořídit celou sbírku.

IMG_2245

 

Krásné léto!

Martina a Hugo

 

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *