Babí léto…

Paprsky podzimního slunce nás příjemně zahřívají. I přes rýmu, která Huga trápí už týden, jsme vyrazili ven. Popravdě jsme si pouze otevřeli vrátka a vyšli za dům na zahradu (U nás by neřekli, že jsme šli na zahradu, ale do humna). Vzali jsme Jacka a šli jsme až k vinohradu. Výhled byl opravdu nádherný, od nás vidíme až na Slovensko. Víno už je sladké a švestky už také dozrály. Hugo si užíval nošení v šátku. Koukal na Jacka, jak poskakuje sem a tam a snaží se vyhrabat nějakou tu myšku. Řekla jsem si, že když už máme novou kuchyň, tak bychom mohli zkusit upéct něco sladkého. To je totiž moje…

uprava

 

IMG_0038

Tohle babí léto by mohlo trvat déle. Já si ty podzimní slunečné paprsky opravdu užívám. A víte proč se teplému podzimnímu počasí říká babí léto? V tomto období můžeme pozorovat poletující pavučiny ve vzduchu, které připomínají „babské“ šedivé vlasy.

20150921_174953

 

Ukradla jsem si chvilku času a  šup s koláčem do trouby. Kombinace klasického hrnkového těsta s vytuněnými švestkami (povařenými se lžící cukru a kapkou mandlového aroma) a posypkou, která vytvořila křupavou krustu. Do druhého dne zůstal jen kousek a i ten rychle zmizel.

20150921_175108_HDR

IMG_0062

 

Popřemýšlejte o tom, co vám dělá radost, najděte si chvilku času a pusťte se do toho. Ať je to procházka, koláč nebo posezení s přáteli. Pěkný víkend.

Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *