1 rok

Rok je za námi. Nesmím se tady rozplývat, jen řeknu, že to byl opravdu nádherný rok, ač celkem náročný.  Každá maminka ví, že to všechno co mezi matkou a rodiči je,  nejde ani slovy popsat. Z našeho malého miminka, které jenom spí vyrostl pěkný rošťák a taky úžasné zlatíčko.

IMG_7352

A jaká je statistika? Přes deset kilo, tři zuby, spousta slov, zdravý apetit, pár kroků a jedni šťastní rodiče.

Co se slov týká, umí jich Hugo docela hodně. Teda mám ten pocit, protože mi pořád nosí obrázkové knížky a chce, abych mu je četla. Najde knížku, vezme ji do ruky, ruku natáhne ke mě a začne mrčet: „Hm, hm“. To znamená, že mám číst. A běda, jak odmítnu. Když už číst nechci, snažím se knížky nenápadně schovat. Kromě vyjmenování rodinných příslušníků (máma, táta, bába, děda, jack) Hugo umí říkat áááá ham, ba (jako banán), ba (jako bác – teď ho totiž baví házet vše na zem a taky hodně padá) a ba (jako fuj). Má zase znamená malá, či je pčik, uauaua zase znamená lalala (někdy je to hra na hudební nástroj, někdy zase písnička v rádiu). Umí napodobovat i zvuky zvířátek, prostě klasika.

IMG_7463

Je vtipné, když mi Hugo ukazuje kde má pupík a prstem si ďobe skoro u krku. Hlavně, že jeho to baví. Učí se rychle a den ode dne nám roste před očima. Na jednu stranu se moc těším na další krásný rok a na druhou stranu bych si ráda ještě chvíli užívala to tulivé miminko.

Oslavu narozenin jsme prožívali s Pantátou oba dva. Objednali jsme helium a balónky, napekli jsme a pozvali jsme celou rodinu. Všichni si udělali chvilku, aby oslavili první rok malého človíčka. Někteří prarodiče a praprarodiče strávili dokonce kolem čtyř hodin jen cestováním. A Hugo? Malý byl úžasňák. Je to úžasňák už od narození.

IMG_7326

 

Další články

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *